Novinky

Návrat ke kořenům: Další iPhone nabídne konstrukci z kovu a skla

Dosavadní úniky nám nepřímo naznačují, že chystaný iPhone 7 nenabídne tolik revolučních novinek, jak se původně očekávalo. Nedávno zveřejněné rendery odhalily finální vzhled, který bude z velké části vycházet z iPhonu 6/s. Pokud se tyto a další zdroje nemýlí, nejmarkantnější změna se odehraje v podobě odstranění 3,5mm konektoru pro sluchátka. Mnohem větší naděje se proto vkládají do roku 2017, v němž má Apple představit řadu zajímavých řešení. Kromě přechodu na displeje s technologií AMOLED dojde k návratu ke skleněné konstrukci. Tuto domněnku nedávno potvrdil Allen Horng ze společnosti Catcher Technology, která pro Apple vyrábí základní šasi určené pro iPhone.

20120209110951_iphone-5-concept-edge-to-edgeKromě konstrukce z kovu a skla se údajně dočkáme integrace domovského tlačítka do displeje

Allen Horng novinářům v rozhovoru prozradil, že kalifornský výrobce plánuje u dalšího modelu vsadit na kombinaci kovu a skla. Z jistého pohledu půjde o návrat ke kořenům a iPhonu 4/s. Nemusíme disponovat věšteckými schopnostmi, abychom odhalili skutečný důvod. Hliníkové šasi u posledních iPhonů je nevhodné pro integraci cívky pro bezdrátové nabíjení. Kovová záda jednoduše nedokážou propustit přenášenou energii. Obdobné řešení používá i jihokorejský Samsung u svých vlajkových modelů od loňského roku. Applu je v poslední době vytýkáno, že jeho nové produkty jsou pouhou recyklací starších modelů a postrádají tolik žádané inovace. Je ovšem otázkou, proč má radikální změna přijít až v roce 2017 a ne už letos.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button