Novinky

iPhone 15? Možná se dočkáme velké konektorové revoluce a kosmetické změny názvu

Od představení aktuální generace modelové řady iPhone (recenze) ještě neuběhl ani měsíc. To však analytiky, kteří do soukolí miliardové společnosti vidí lépe než běžní smrtelníci, neodrazuje od toho, aby se podívali na zoubek modelu, který se ukáže až za rok. Známý Mark Gurman z Bloombergu proto už nyní mluví o přístroji s trochu překvapivým názvem iPhone 15 Ultra. Podle jeho informací je totiž ve hře varianta, podle které bude Apple pokračovat podle vzorce nastaveného u hodinek Apple Watch. Nejdražší model dosud nazývaný „Pro Max“ by se tak mohl přejmenovat na „Ultra“.

foto: Český Mac (autor: David Pravda)

Název bude ale upřímně to nejmenší. Apple se totiž po letech zdráhání konečně odhodlá k přechodu na USB-C konektor. Majitelé Androidů a iPhonů by si tak poprvé v historii mohli půjčovat nabíječky. Je samozřejmě otázkou, jestli nový konektor dostane celá nová modelová řada, nebo jen její dražší exempláře. Přechodem na USB-C jen u iPhonů „Pro“ by však Apple spíše jen způsobil zbytečný chaos na všech frontách. Dále se mluví také o tom, že nové ostrůvky pro přední kameru a snímače příští rok dostanou všechny nově představené smartphony.

Uživatelé si čím dál více stěžují na zhoršenou výdrž baterie po aktualizaci na iOS 16

Gurman se ve svém newsletteru věnoval také dalším tématům. Psal například o tom, že Apple už letos možná neuspořádá další konferenci. Místo možná zbývající novinky představí jen formou tiskové zprávy. Na omlazení čekají tři produkty. Mělo by jít o iPad Pro s úhlopříčkami 11“ a 12.9“. Ty dostanou čip M2, stejně jako nový Mac Mini.

Zdroj
MacrumorsMacrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button