Novinky

Uživatelé si čím dál více stěžují na zhoršenou výdrž baterie po aktualizaci na iOS 16

Je poměrně běžné, že po velké aktualizaci na novou verzi systému se u telefonu sníží výdrž baterie. Pár prvních dní po provedení aktualizace totiž  na pozadí probíhá reindexování fotografií, aplikací a dalších souborů, což baterii značně namáhá. Tento neduh je však obvykle jenom dočasný a jakmile všechny tyto procesy proběhnou, tak se výdrž baterie vrátí zpět na stejnou úroveň jako předtím.

U iOS 16 však tento neduh stále přetrvává i po dvou týdnech od vydání finální verze systému a zkrácenou výdrž začíná hlásit čím dál více uživatelů. Stížností na zhoršenou výdrž baterie jsou na různých platformách tisíce a z velké částí jsou od zákazníků, kteří vlastní jiné než letošní modely. Například jeden uživatel referoval svoji zkušenost takto: „Baterie v mém iPhone se vybíjí po aktualizaci na iOS 16 mnohem víc než obvykle. Pracuji v kanceláři a svůj iPhone 13 Pro Max tolik nepoužívám. Když jsem měl na svém telefonu iOS 15, přišel jsem domů obvykle s 85-90 % baterie. S iOS 16 je to mezi 65-75 procenty. Rozdíl je tedy opravdu markantní.“

iPhone 13 Pro Max
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Apple se zatím k tomuto problému nijak nevyjádřil a ačkoliv již vyšla aktualizace na 16.0.2, tak ve vydaném dokumentu, který byl k tomuto updatu připojený, se žádné zmínky o zlepšení výdrže baterie neobjevily. Pokud se tedy s těmito problémy potýkáte, tak máte na výběr ze dvou možností, a to buď počkat, až se tyto neduhy  vyřeší další aktualizací, a nebo se vrátit zpět na iOS 15.7. Osobně však doporučuji raději vyčkat, jelikož při downgradu na starší systém nemůžete obnovit kompletní zálohu z novějšího systému, což způsobuje řadu komplikací.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button