Novinky

iPhone 15 Pro a Apple TV dostávají klíčová vylepšení související s Vision Pro

Když Apple představoval náhlavní soupravu Vision Pro, kladl velký důraz na produktivní funkce nejrůznějšího charakteru. Neméně důležitou roli však bude hrát konzumace obsahu v čele se sledováním prostorových videí. Během prezentace jsme mohli vidět, že Apple dokonce počítá s tím, že filmová studia budou vytvářet úplně nový formát doplněný o propracované prostorové efekty, které diváka doslova vtáhnou do děje.

Oficiální termín uvedení Vision Pro sice zatím neznáme, nicméně poslední beta verze operačních systému iOS 17.2 a tvOS 17.2 jasně naznačují, že čekat zřejmě nebudeme už příliš dlouho. V přepracované aplikaci Apple TV se totiž začaly objevovat filmy doplněné o malou ikonu znázorňující 3D. Vizuální charakter ikony jasně odkazuje na podobu Vision Pro, takže je jasné, že tituly budou připraveny právě pro přehrávání v trojrozměrném režimu.

V současné době má ikonu 3D pouze pár filmů, mezi nimiž nechybí již klasické trháky jako je Avatar: The Way of Water, Jurský svět, Pacific Rim Uprising, Shrek, Warcraft, Mortal Engines, Everest, Kung Fu Panda 3 a další.

Předzvěst brzkého uvedení Vision Pro na trh ohlašuje také iPhone 15 Pro (recenze), který v betě iOS 17.2 dostal jednu podstatnou novinku. Jde o funkci pro nahrávání prostorového videa. Nahrávání do formátu Spatial Video je možné skrze nativní aplikaci fotoaparátu. Apple zároveň uvádí, že pro dosažení nejlepších výsledků při nahrávání prostorového videa by měl být iPhone stabilně držen v režimu na šířku. Video se nahrává rychlostí 30 snímků za sekundu v rozlišení 1080p. Jedna minuta záznamu pak zabere přibližně 130 MB z interního úložiště.

Dle tvrzení Applu máme očekávat, že Vision Pro se začne prodávat začátkem příštího roku. Pokud k tomu připočteme výše zmíněné indicie, tak se zdá, že jeden z nejočekávanějších Apple produktů této dekády už brzy zamíří mezi uživatele. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button