Novinky

iPhone 13 a iPhone 13 mini patří mezi 10 nejlepších fotomobilů současnosti

Společnost DXOMark před pár dny zveřejnila svou recenzi fotoaparátu na iPhone 13 Pro, kterému nadělila velmi kladné hodnocení. O pár dní později tu máme výsledky testu levnějšího iPhone 13, který si také nevedl vůbec špatně.

V celkovém hodnocení si iPhone 13 a iPhone 13 mini odnáší skóre 130 bodů. Prakticky jde o shodný výsledek, jaký získal loňský model iPhone 12 Pro Max s tehdy nejlepším fotoaparátem od Applu. DXOMark to vysvětluje tím, že iPhone 13 používá na hlavním objektivu stejný snímač jako iPhone 12 Pro Max. Primární modul doplňuje ultraširokoúhlý objektiv, který nese opět stejné parametry, jako loňská vlajková loď.

V DXOMark si u iPhonu 13 pochvalovali velmi dobrou práci s expozicí, barevným podáním a příjemným zpracováním pleťových tónů. Další plusové body si iPhone 13 odnesl za bleskurychlé ostření a povětšinou přesným automatickým ostřením při nahrávání videa.

foto: Apple

V kritické části testu se autorům nelíbila absence teleobjektivu, kterým disponuje pouze lépe vybavená modelová řada iPhone 13 Pro. Mezi další negativa patří šum ve videích za zhoršených světelných podmínek a omezený dynamický rozsah u složitějších scén s vysokým kontrastem.

V celkovém žebříčku si iPhone 13 (mini) vysloužil velmi pěkné 10. místo, což s ohledem na konkurenci není vůbec špatné. Před ním se umístil například lépe vybavený iPhone 13 Pro (Max), Vivo X50 Pro+ či Huawei P50 Pro, který vévodí celosvětovému žebříčku. Kompletní recenzi fotoaparátu od DXOMark si můžete přečíst zde.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button