Novinky

iPhone 12 bez nabíječky v krabici? Analytici z Barclays se pustili do divoké spekulace

Premiéra nových iPhonů se blíží rychleji, než by se mohlo zdát. Poslední informace mluví o tom, že i přes určité problémy způsobené dočasným zavřením továren, počítá Apple s premiérou v září. Blížící se termín velkého odhalení tradičně zvyšuje frekvenci nejrůznějších spekulací. Ta poslední nejspíše nepotěší nikoho. Analytici banky Barclays totiž uvedli, že v krabici iPhonu 12 jeho nový majitel možná nenajde nabíječku. Tedy přesněji řečeno adaptér. V balení by mohl být pouze kabel. Zní to bláznivě, ale upřímně – u Applu musíme být připraveni na vše.

Zdroj: macrumors

Už delší dobu se mluví o tom, že z krabice zmizí sluchátka. Apple své uživatele připravuje na bezdrátovou budoucnost. Pokud tak uživatelé zatouží po sluchátcích od Applu, budou si muset pořídit AirPods. Protože ty v balení s iPhonem rozhodně očekávat nemůžeme. Absenci sluchátek bychom Applu ještě mohli odpustit. Analytici banky Barclays ovšem měli zaslechnout také o vynechání nabíjecího adaptéru. To už bychom mohli nazvat úletem. Samostatný nabíjecí adaptér od Applu se u nás prodává za cenu okolo 500 korun. 18W verze, kterou používá iPhone 11 Pro pak vyjde na 900 korun.

Zdroj: Phonearena

Je přirozené, že se Apple snaží osekávat náklady na výrobu svých zařízení. Přesto se nám nechce věřit, že by společnost byla ochotna zajít tak daleko a skutečně z krabičky vyjmout nezbytnost v podobě nabíjecího adaptéru. Marže Applu je i s adaptérem a sluchátky v krabici skutečně masivní. Její výši mohou ostatní výrobci smartphonů jen tiše závidět. Proto Applu náleží většina zisku, který mobilní průmysl vygeneruje.

Bývalý inženýr Intelu vysvětlil, proč Apple přechází na vlastní procesory

Banka Barlays dále uvádí, že produkční plán Applu je oproti původním předpokladům opožděn asi o šest týdnů. S premiérou v září nejspíše můžeme počítat. Zpoždění se ovšem pravděpodobně projeví u data zahájení prodeje. První zákazníci si novinky z obchodu odnesou říjnu, možná až v listopadu. Bude záležet na konkrétním modelu. Možné je také to, že minimálně zpočátku bude zásob nových telefonů nedostatek. To už jsme ostatně zažili při uvádění iPhonu X nebo například iPhonu 7 Plus.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Já bych to uvítal celkově. Prodávat mobily bez dalšího zbytečného elektroodpadu. Všichni máme doma po šuplících už skoro desítky nabíječek. Prodávat telefony bez nich by mohlo umožnit zmenšit krabice, tim snížit logistiku a možná (tomu nevěřim) i cenu. A kdo chce nabíječku, ten by si jí za tu stovku koupil kdekoliv na roku. Bylo by to rozumnější, než kdysi snaha o jeden standardní konektor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button