Novinky

Bývalý inženýr Intelu vysvětlil, proč Apple přechází na vlastní procesory

V pondělí večer nám Apple nadělil nálož softwarových novinek. Známe tak detaily o iOS 14macOS Big Sur nebo watchOS 7. Všechny tři aktualizace nejdůležitějších operačních systémů ovšem byly očekávané. Na závěr své konference si však Apple nechal skutečné překvapení. Po letech spolupráce s Intelem totiž značka přechází na vlastní ARM procesory. Od těch si fanoušci společnosti slibují mnoho. Apple totiž čipy zkrátka umí. Stačí se podívat na oslnivé výsledky iPadu Pro, který překonává mnohé počítače.

Jeden z bývalých inženýrů Intelu nyní pro magazín PCGamer prozradil, proč se Apple k rozchodu s jeho bývalým zaměstnavatelem rozhodl. Hlavním důvodem mají být problémy s čipy řady Skylake, které byly uvedeny v roce 2015. Architektura procesorů trpěla řadou problémů a Apple byl zákazníkem, od kterého přicházelo nejvíce stížností. Poprvé se v zařízení od Applu objevily tyto procesory v iMacu modelového roku 2015. Pak o rok později v MacBooku Pro.

Apple letos představí 24“ iMac. Dostane ARM procesor a po osmi letech i nový design

„Kvalita byla skutečně problém. Popravdě byly doopravdy špatné. Apple nás tehdy musel fakt nenávidět,“ prozradil François Piednoël. To pro Apple představovalo problém. Firma je totiž známá svým maximálním důrazem na bezchybné propojení hardwaru se softwarem. To není možné, pokud firma není s hardwarem spokojená. Proto se Apple rozhodl pro přechod na nový typ procesorů, které nazývá Apple Silicon Mac. Vlastní čipy si Apple vyrábí od roku 2010. Tehdy šlo o procesor Apple A4, který dostal iPhone 4 a iPad. iPhone 3G využíval procesor od Samsungu.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button