Novinky

Apple letos představí 24“ iMac. Dostane ARM procesor a po osmi letech i nový design

Apple toto pondělí na tradiční vývojářské konferenci WWDC ukázal světu nové generace svých operačních systémů. Známe tak detaily o iOS 14, macOS Big Sur nebo watchOS 7. WWDC patří tradičně softwaru. Zařízením od kalifornské značky obvykle jsou obvykle věnovány jiné akce. Na jedné z nich by se měl světu ještě letos představit nový iMac. Podle informací analytika Ming-Chi Kuo chystá Apple na letošní poslední čtvrtletí premiéru stolního počítače s 24“ obrazovkou.

Zdroj: australiancomputertraders.com

24″ iMac už Apple prodával. Mezi lezy 2006 a 2009. 

Půjde o první stroj, který dostane nový ARM čip z dílny Applu, na které postupně přejde celá modelová nabídka značky. Dalším počítačem, který vlastní procesor Applu dostane jako první, by měl být nový MacBook Pro. Marketing patří mezi nejsilnější stránky společnosti z Cupertina. Také proto Apple své uživatele láká na „neuvěřitelný výkon a parametry“, kterých mají nové procesory dosahovat.

Apple zavřel dveře Intelu. Do dvou let budou všechny jeho počítače využívat vlastní ARM procesory

iMac čeká kromě nového procesoru ještě jedna zásadní změna. Měl by totiž projít omlazením po stránce designu. Už bylo na čase. Poslední obměnu v této oblasti totiž Apple uvedl v roce 2012. iMac by si určitě zasloužil tenčí zámečky kolem obrazovky. První rendery naznačují, že samotná obrazovka nového iMacu by mohla připomínat obří iPad, a to včetně bočních reproduktorů. Nových generací by se měly dočkat také aktuální počítače iMac s 27“ a 21,5“ obrazovkami. Zde ale pravděpodobně půjde jen o klasické a drobné srovnání kroku s dobou po hardwarové stránce.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button