Novinky

iOS 13 přináší podporu multi-cam, o co jde?

Na WWDC, po boku iOS 13 přišla i další nová vychytávka. Jde o podporu, která umožňuje zachytit iPhonu nebo iPadu audio a video z více fotoaparátů současně. Apple už nějakou dobu tuto funkci podporuje na svém macOS, konkrétně od verze OS X Lion. Hardwarové limitace to až do této chvíle jablečné mobilní platformě nedovolovaly, ale s příchodem nové verze iOS a nových potomků se situace mění.

Multi-cam podpora přináší i AVCapture

Během prezentace této novinky cupertinský gigant ukázal, jak snadné to celé bude. Do spuštěné video aplikace, která nahrávala uživatele, v ukázce účinkující přidal další okno ukazující pohled zadního fotoaparátu, viz foto níže. Demo aplikace pak poukázala na schopnost přepínat mezi fotoaparáty přímo při přehrávání videa v galerii.

Apple nezapomněl zmínit a ukázat formáty, které budou dostupné při nahrávání s více fotoaparáty současně. Jak je vidět, funkce s sebou nese určitá omezení v porovnání s klasickým videem. Vzhledem k výkonu mobilních zařízení bude možné pracovat s multi-cam v jednu chvíli pouze v jedné relaci, jinými slovy aplikaci. Z prezentace taktéž vyplývá, že omezení bude zasahovat i do kombinací režimů užitých fotoaparáty současně. Tuto funkci budou s iOS 13 podporovat pouze loňské (iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR) a letošní modely spolu s iPadem Pro.

Sémantická segmentace

Z iOS 12 známe režim Portrait mode, díky kterému může iPhone oddělit objekt od pozadí. Nyní Apple přichází s novinkou týkající se stejně tak práce s objekty, pod názvem sémantická segmentace. O co jde? Název skrývá funkce zajišťující identifikaci lidské kůže, vlasů nebo zubů. Tyto informace můžou následně přijít vhod v některých aplikacích.

Apple ukázal i demo poukazující na nové možnosti úprav fotografie, zprostředkovaných díky sémantické segmentaci

Vývojáři se mohou o multi-cam podpoře a sémantické segmentaci dozvědět více na stránkách samotného výrobce. K dispozici je zde i ukázkový kód demo aplikace.

Zdroj
9to5mac

Dominik Lipavský

Rád píšu a čtu. O Applu, mobilech, technologiích. Prostě o všem kolem. Kromě jablíček mám nejradši čas se svojí polovičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button