Novinky

Intel představil procesory s grafikou od AMD. Spojují odvěcí rivalové své síly?

Společnost Intel před pár měsíci odhalila své nejlepší procesory pro následující rok. Svůj debut si kromě dalšího odbyl i kus křemíku s označením Intel Core i9, který disponuje 14-18 jádry a který samozřejmě vyvolal značnou pozornost médií i široké veřejnosti. Zdá se ale, že Intel svůj největší trumf vytáhl teprve teď, když představil zbrusu nový procesor kombinující vysoký výkon ze svých procesorů s pořádnou dávkou grafické síly v podání AMD.

Nový čip bude součástí osmé generace procesorů s označením Core H a spojí dohromady jak nové grafické karty AMD, tak RAM paměti HBM2. Vše za pomoci pokročilé technologie EMIB, která dovoluje rychlý přenos dat bez nutnosti použíti interposer (přesměrování spojení mezi dvěma součástkami). Intel si od tohoto řešení slibuje především vyšší výkon díky inteligentnímu řízení spotřeby. Zkrátka a dobře, TDP (Thermal Design Power) bude možné přesouvat mezi procesorem a grafikou kartou v závislosti na činnosti uživatele. Výrazné zlepšení se tak dá očekávat třeba na poli herních notebooků, kde nové řešení kromě výkonu poskytne více místa například pro větší baterii nebo účinnější ventilátory.

Vzkříšení AMD? Nové Procesory jsou poprvé od roku 2006 konkurenceschopné

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button