AktualityNovinky

Huawei předběhl Apple a představil telefon s Force Touch displejem o týden dříve

Již před několika dny jsme se dozvěděli, že iPhone 6s nebude prvním telefonem na světě, který bude schopen rozeznat sílu uživatelova stisku. Do éteru unikla zpráva, že tuto novinku představí jako první Huawei. Dnes se tak stalo. V Berlíně byl totiž představen Huawei Mate S, nástupce loňského Mate 7 a první telefon na světě s Force touch displeje. Čínská firma tak amerického soka předběhla přesně o týden. Apple tedy zůstává alespoň prvním, kdo dal displej rozpoznávající sílu stisku do chytrých hodinek. Má to však jeden zádrhel, tento typ displeje dostane jen dražší varianta přístroje, která bude stát 699 eur. Což už je revír iPhonu nebo Samsungu Galaxy S. iPhone by měl naopak disponovat Force touch displejem ve všech variantách.

Huawei-Mate-S-orange-940x320

Huawei nabídne 5,5 palcový Full HD displej, 3GB RAM a nejnovější Android. Díky již zmíněnému displeji budete moci například silnějším stiskem v horní části displeje spustit vámi nastavenou aplikaci. Velmi zajímavou funkcí je také mobilní váha, když přiložíte na displej drobný předmět, telefon vám ukáže jeho hmotnost. Huawei jde také vstříc zákazníkům a založil Force Touch Idea Lab kde můžou uživatelé psát své návrhy, jak by se dal dále rozvinout potenciál Force touch displejů. Uvidíme, jak si tento velmi sebevědomě naceněný telefon povede v ostrém konkurenčním boji.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button