Novinky

iPhone 11 Pro Max rozdrtil v testu výdrže Samsung Galaxy Note 10+ a Huawei Mate 30 Pro

Nedávné představení smarphonů iPhone 11 a iPhone 11 Pro tradičně vzbudilo dva druhy emocí. Zatímco jedni jsou z novinek nadšení a nepřestávají s jejich opěvováním, druhá strana barikády kroutí hlavou nad tím, že již třetí rok vypadá iPhone stejně. Z hlediska designu jde sice o známou písničku, ovšem ty nejdůležitější vychytávky se opět ukrývají pod kapotou. Ať jde o iPhone 11, iPhone 11 Pro či iPhone 11 Pro Max, všechny modely spojuje špičková výdrž baterie.

iPhone 11 Pro

Jak na tom jsou nové iPhony doopravdy s výdrží, se rozhodl otestovat youtuber Mrwhosetheboss. Ten se přitom nehodlal soustředit pouze na Apple a do testu přidal ještě Samsung Galaxy Note 10+ a Huawei Mate 30 Pro. Při srovnání čistě tabulkových parametrů by člověk řekl, že všechny nové iPhony musí logicky podlehnout konkurenci s Androidem. V praxi se ovšem ukázalo, že fyzická kapacita akumulátoru není všechno.

První dojmy z iPhone 11 Pro: evoluční drobnosti a skvělá výdrž baterie

Baterie v iPhonu 11 se sice odporoučela jako první po 5 hodinách zátěže, nicméně lépe vybavení sourozenci měli v tu chvíli ještě stále dost sil. O hodinu a půl později vypadl k velkému překvapení Samsung Galaxy Note 10+. Vlajkový model Samsungu přitom disponuje akumulátorem s více než štědrou kapacitou 4300 mAh.

V souboji o první místo se nakonec popral iPhone 11 Pro Max s Huawei Mate 30 Pro. Ačkoli to chvíli vypadalo na remízu, čínský drak to vzdal v čase 8 hodin a 12 minut. V ten moment měl iPhone 11 Pro stále dost sil, které mu stačily na 8 hodin a 32 minut provozu.

Test tedy ukázal nejen to, že iPhone 11 Pro Max je největší držák, ale také opět potvrdil, že baterie s nejvyšší kapacitou není spásným řešením. Neméně důležitou roli totiž hraje optimalizace softwaru, na níž si Apple dává velmi záležet.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

9 Komentáře

 1. iPhone 11 Pro Max 37 tis.
  Huawei Mate 30 Pro 25tis.
  Samsung Galaxy Note10+ 25tis.
  iPhone 11 Pro 30 tis.
  iPhone 11 21tis.
  Podtrženo sečteno ve své kategorii prostě iphone prohrává (VŠUDE)

 2. Jednak si prosím uvědomte, že Samsung Galaxy Note 10+ má ze těchto testovaných telefonů největší, nejjemnější ( ve videu je chyba, rozlišení je 3040×1440 pixelů) a má nejvyšší svítivost. Čili je pochopitelné že nebude na 1. příčce : ) . A za druhé ma největší paměť RAM (12 GB), což je taky trochu žrout.

 3. Proč srovnáváte Apple bez pera s Note 10 který má Spen ? To mi příjde jako srovnání TV s a bez dákového ovládání

 4. Proč srovnáváte Apple bez pera s Note 10 který má Spen ? To mi příjde jako srovnání TV s a bez dákového ovládání

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button