Novinky

Souboj titánů: iPhone 11 Pro, Samsung Note 10+ a Huawei Mate 30 se utkali v testu kamer

Už před oficiální premiérou nejnovější generace iPhonů bylo víceméně jasné, že nejpodstatnějším vylepšením projde kamera. Apple všem svým smartphonům přidal jednu čočku o opět si pohrál s umělou inteligencí tak, aby optice pomáhala vytvářet ty nejlepší možné snímky. První uživatele referují převážně o úžasných výsledcích při focení za špatných světelných podmínek. 

Jak si ovšem novinka vede při srovnání s nejbližšími konkurenty? Na tuto otázku se v rozsáhlém testu kamer pokusil odpověděl Youtube kanál Mrwhosetheboss, který proti sobě postavil iPhone 11 Pro, Samsung Note 10+ a Huawei Mate 30. Po každém testu bylo telefonům přiděleno bodové hodnocení, jehož metodika je popsána pod videem. 

První dojmy z iPhone 11 Pro: evoluční drobnosti a skvělá výdrž baterie

Pro začátek se sluší podotknout, že všechny tři smartphony představují absolutní špičku a jejich výsledky jsou ohromující. Ve skutečnosti tak rozhodovaly spíše jen drobné detaily. Ukázalo se například, že iPhone při točení videa v režimu Ultrawide deaktivuje noční mód a výsledné fotky jsou díky tomu naprosto k ničemu. Podobně byl na tom i Samsung. Za špatné viditelnosti s ultrawide videem poradí pouze vlajková loď značky Huawei. 

Čínský smartphone také nejlépe vykresluje oblohu. iPhone si naopak umí lépe poradit se sluncem a stíny. Chlouba Applu získala nejvíce bodů také v testu portrétového režimu. Postavu totiž dokáže identifikovat a od zbytku snímku vyříznout nejprecizněji. Ukázalo se tedy, že každý ze špičkových smartphonů má své silnější i slabší stránky. Absolutním vítězem při porovnání všech testů se ovšem těsně stal Huawei, který předběhl druhý iPhone. Je ovšem otázkou, jak s kvalitou fotoaparátu u iPhonu 11 Pro zahýbe očekávaná funkce Deep Fusion, kterou Apple uvolní až za několik týdnů. 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. iPhone fotí už lé=ta ze všech top modelů nejhůř. Těžko se to přiznává, ale realita je taková, jaká je.

    1. test prokázal, že ne, jak si lze přečíst. Navíc bych řekl, že zde uveřejněné fotky má nejlepší iPhone. Ta část budovy ve stínu je z iPhone vidět jasně nejlépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button