Novinky

Google zesměšnil noční fotografie pořízené iPhonem XS. Podívejte se, jak fotí Pixel 3 s funkcí Night Sight

Google před pár dny vydal reklamu, která poukazuje na skvělý fotoaparát Google Pixelu 3 a to konkrétně na funkci Night Sight. Na obrázku můžete vidět dvě fotografie – první z nich je pořízena iPhonem XS a druhá Google Pixel 3. Rozdíl je patrný na první pohled a osobně musím uznat, že Pixel 3 odvedl při nočních fotkách skvělou práci. 

Zajímavý je také fakt, že na levé straně vidíme nápis „Phone X“ a na pravé Pixel 3. Google použil slovní spojení „Phone X“ záměrně, protože si ho každý vizuálně spojí právě s iPhonem X. To je ale trošku zavádějící, protože v dolní části snímku je malým písmem napsáno, že fotografie byla ve skutečnosti pořízena nejnovějším iPhonem XS.

Pixel 3 fotí bezkonkurenčně

Ať chceme nebo ne, v kvalitě nočních fotografií vede rozhodně konkurenční Pixel 3, který výsledné snímky vytvoří díky výkonnému procesoru a strojovému učení. Google má tuto technologii patentovanou, takže bohužel neexistuje způsob, jak by funkce mohla dostat na konkurenční zařízení, například ve formě aplikace od třetí strany v App Store.

Doufám, že s něčím podobným přijde za pár měsíců i Apple a chystané iPhony 11 budou fotit v noci minimálně tak dobře, jako aktuálně Pixel 3. Apple se přeci nenechá zahanbit.

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close