Novinky

Elon Musk oznámil, že jeho elektromobily Tesla budou brzy umět stremovat videa z Netflixu a YouTube

Obří dotykové obrazovky jsou typickým prvkem interiéru všech současných elektromobilů značky Tesla. Řidiči mohou jejich prostřednictvím ovládat drtivou většinu palubních funkcí, ale zároveň slouží také jako multimediální a zábavné centrum. Když automobil stojí, lze si v Tesle zahrát například několik klasických her Atari, případně si zkrátit chvíli během nabíjení závoděním v buginách.

Otec automobilky, Elon Musk, je od srdce hračička a proto není divu, že chce potenciál palubního hardwaru využít na maximum. Za tímto účelem také nedávno oznámil, že jeho auta už brzy nabídnout možnost streamovat videa z Netflixu a YouTube. Musk se na Twitteru nechal slyšet, že zážitek ze sledování bude díky pohodlným sedačkám a prostorovému zvuku naprosto pohlcující.

Sledovat videa půjde jenom při zaparkovaném vozidle

Možnost dohnat proluku ve sledování oblíbeného seriálu během čekání v koloně či u nabíjecího stojanu, jistě potěší všechny majitele amerických elektromobilů. Při jízdě bude přístup k videu zablokován. Stejně jako hry i pouštění videí bude fungovat pouze při zaparkovaném autě. Musk na toto konto poznamenává, že když regulační orgány schválí autonomní řízení, Tesla bude hbitě reagovat tím, že zpřístupní stremování videí i během jízdy.

Provětrali jsme Tesla Model X 100D. První SUV, co vám dá křídla

Na toto konto však existují velké obavy. Přestože mají Tesly velmi sofistikovaný systém autopilota, stále se najdou momenty a situace, kdy musí řidič převzít řízení do vlastních rukou. Pokud by ovšem v daný čas sledoval například pořad na Netflixu, nemusel by včas zareagovat. Jak by něco takového dopadlo, víme již z minulosti a několika fatálních incidentů, které vznikly právě tím, že majitelé elektromobilů sledovali video a řízení slepě svěřili do rukou autopilota.

Zdroj
theverge
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close