Novinky

DJI Spark oficiálně: Kompaktní dron se špičkovou výbavou

Přední výrobce dronů DJI představil svůj nový počin, kterým hodlá zacílit na méně náročné uživatele. Novinka nese název Spark a podle dostupných materiálů je evidentní, že primárním cílem vývoje bylo vyplnění mezery na trhu s drony. Popularita létajících strojů s kamerou dramaticky roste, nicméně až doposud se jednalo o relativně drahá zařízení. DJI Spark proto přichází s cenovkou 599 dolarů (zhruba 14 200 Kč bez daně) a především špičkovou výbavou.

Kamera disponuje 1/2.3 CMOS snímačem s rozlišením 12 Mpx, světelností f/2.6 a úhlem záběru 90 stupňů. Stejně jako u dražších příbuzných nechybí stabilizace (ve dvou osách), kterou využijete především při záznamu fullHD videa (30 fps). Přenos obrazu v reálném čase je garantován do vzdálenosti dvou kilometrů.

Další specifikace zahrnují maximální rychlost 50 km/h, GPS, Glonass a integrovaný akumulátor, který vystačí na přibližně 16 minut letu. Zmínit si zaslouží funkce pro pořizování selfie za pomoci gest a schopnost autonomního vyhýbání překážkám. Díky hmotnosti pouhých 311 gramů a kompaktní konstrukci se DJI Spark stane ideálním společníkem na cestování. Díky funkci sledování objektu lze dron použít pro natáčení nejrůznějších sportovních aktivit a komplexně atraktivních záběrů, kdy se obejdete bez nutnosti manuálního ovládání.

S dostupnosti na globálním trhu se počítá v polovině letošního června. Nedočkavci mohou využít systému předobjednávek prostřednictvím oficiálních stránkách výrobce.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button