Novinky

Společnost Ring představila autonomní dron, co vám ohlídá domácnost a pomůže zahnat lupiče

Pokud byste před deseti lety někomu řekli, že vám doma lítá autonomní dron, který hlídá vaši domácnost, nikdo by vám neuvěřil. Historie se mění, protože společnost Ring představila novou bezpečnostní kameru pro vaši domácnost, která je tak trochu neobvyklá. Novinka nese název Always Home Cam a je to autonomní dron, který může lítat po vaší domácnosti a nabídnout vám přehled o všech místnostech, pokud zrovna nejste doma. Jakmile dron doletí, vrátí se zpátky do své dokovací stanice, kde se začne nabíjet.

Společnost Ring už delší dobu vyrábí všemožné příslušenství pro chytrou domácnost – kamery, senzory, solární panely tak i třeba chytré zvonky. Každý z nás musí uznat, že cena příslušenství do chytrých domácností není nejnižší. Cena autonomního dronu Always Home Cam možná mnohé překvapí. Odhaduje se, že by tato novinka mohla vyjít na 250 dolarů (zhruba 5 500 Kč bez daně), což na tak pokrokovou a průkopnickou technologii není zas tak moc. 

Zdroj: Ring

Jak už jsme zmínili, tento dron je zcela autonomní, tudíž se sám orientuje a lítá po vašem bytě. Když vám tento bezpečnostní dron přijde domu, nejdříve bude nutné provést prvotní sken a zaznamenat půdorys vaší domácnosti. Až poté si můžete nastavit speciální místa, která chcete, aby si dron zapamatoval.

Výhoda tohoto dronu je, že vám zkontroluje jakoukoliv místnost z jakéhokoliv úhlu , aniž byste potřebovali nespočet jednotlivých kamer. Ve vývoji byl tento produkt přes dva roky, hlavně kvůli komplexitě technologie“ sdělil zakladatel společnosti Ring. 

A co vy, věřili byste takovéto vychytávce a nechali ji u vás doma létat? Dejte nám vědět v diskuzi.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button