Novinky

DJI představilo nového drona pro začátečníky. DJI Mini 2 SE potěší hlavně cenou

Nedávné úniky se před pár dny potvrdily a společnost DJI představila nový přírůstek do rodiny malých dronů. Nový model nese název DJI Mini 2 SE a svou výbavou zapadá mezi modely DJI Mini SE a DJI Mini 2. Zjednodušeně řečeno, jedná se o cenově dostupný dron pro úplné začátečníky, kteří jsou ochotni smířit se s několika kompromisy, kterými toto zařízení disponuje.

Jak fotí a natáčí?

Hlavním parametrem u dronů je vždy kvalita a velikost snímače. Ta zde zůstala stejná, jako u předchozího modeli Mini SE. Velikost CMOS senzoru je 1/2,3-palce, který dokáže natáčet 2,7K videa při 30 snímcích za vteřinu, případně pak 1080p videa při 60 fps. Fotografie lze pořizovat v rozlišení 12 megapixelů. Při focení a natáčení bude možné využít i čtyřnásobný digitální zoom. Samozřejmostí jsou režimy QuickShots, Panorama a další, jak je již u dronů této značky zvykem.

zdroj: DJI.com

Dji Mini 2 SE a letové vlastnosti

Další velmi důležitou vlastností dronů je výdrž baterie a jejich dolet. DJI Mini 2 SE by měl v ideálních podmínkách doletět až 6 kilometrů, v USA díky legislativě až 10 kilometrů. To je oproti jeho přechůdci výrazně více. Původní Mini SE doletěl pouze 2,5 km, resp. 4 km v USA. Uživatelé původní verze si na nestabilitu signálu u předchůdce často stěžovali, takže v tomto směru jde o příjemné vylepšení. Na jedno nabití by tato kvadrokoptéra měla vydržet ve vzduchu až 31 minut, což lze vynásobit třemi, pokud sáhnete po variantě Fly More Combo, která bude obsahovat 3 baterie. Maximální rychlost letu bude 30 – 39 Km/h, v závislosti na povětrnostních podmínkách. Novinkou je i přepracovaný ovladač DJI RC-N1 a přenos videa OcuSync 2.0. Obě tyto novinky mají zajistit delší dolet a stabilitu na signálu.

Základní cena nového dronu startuje na 369 dolarech v USA a start prodeje je naplánován na 22. března 2023. Cena a dostupnost pro ČR prozatím nejsou známy. Dá se však očekávat, že vlivem dovozu bude u nás cenovka o něco vyšší. Pořád se však jedná o relativně dostupné zařízení, které začínajícím letcům dokáže velmi dobře posloužit.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

4 Komentáře

  1. Pokud se udrží při startu prodeje v ČR/SK pod 9000KČ vč. DPH, tak proč ne, příjemné oživení trhu s celkem přijatelnou cenou za technicky a funkčně obstojný produkt.

    1. Spíše si myslím, že cena bude olizovat částku 10 tisíc. Na druhou stranu i za tuto cenu půjde o zajímavou volbu pro všechny, co si budou chtít vyzkoušet dron.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button