Novinky

DJI představilo nový dron pro náročné. Mavic 3 Pro v počtu objektivů dohání iPhony a nechá si za to pořádně zaplatit

Asi nejvyhlášenější značka dronů DJI přivítala do své nabídky další nový přírůstek. Je jím další generace modelu Mavic 3, tentokrát s přídomkem Pro. Co nový dron nabízí a jak se liší od předchozích generací? Kdy bude dostupný a kolik za něj zaplatíme?

Nejviditelnější a asi nejdůležitější novinkou oproti předchozímu modelu Mavic 3, je hned trojice objektivů. Ten základní s ohniskem 24 mm je stejný, jako u jeho předchůdce. Nové jsou však další dva. První z nich je teleobjektiv s ohniskem 70 mm, druhý má ohnisko 166 mm pro zoom a přesnější kompozici. Hlavní objektiv dokáže natáčet videa v 5,1K při 50 fps, případně ve 4K při 120 fps v režimu DCI. Čočka s trojnásobným optickým přiblížením pak natáčí ve 4K s 60fps a dokáže pořizovat až 48Mpx fotografie. Stejná videa dostanete i ze třetího snímače – teleobjektivu. Nejvyšší varianta DJI Mavic 3 Pro Cine přinese dokonce profesionální kódování v Apple ProRes a interní 1TB úložiště.

zdroj: dronedj.com

Maximální doba letu se oproti předchůdci snížila ze 46 na 43 minut, v kontextu nových možností focení a natáčení, jsou tyto 3 minuty zanedbatelné. Zachovány naopak byly chytré funkce jako „OccuSync“ O3+ pro rychlý přenos dat do vašeho zařízení prostřednictvím WiFi 6 nebo automatické natáčení a úprava videa pomocí MasterShots.

Mavic 3 Pro je možné si objednat už dnes, koncovým zákazníkům se bude dodávat v průběhu května letošního roku. Dron je možné objednat ve čtyřech variantách. Základní balení s obyčejným ovladačem vychází na 2 190 dolarů, fly more combo s hromadnou příslušenství a základním ovladačem na 2 999 dolarů. Fly more combo s vylepšeným RC ovladačem, který přidává dotykovou obrazovku, vyjde na 3 889 dolarů a nakonec vlajková loď Mavic 3 Pro Cine, za kterou zaplatíte 4 799 dolarů. Ceny na první pohled nejsou nejnižší, ale je třeba brát v potaz, že se zde jedná o téměř profesionální zařízení.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button