Novinky

Díky nejnovějšímu úniku známe přesnou kapacitu akumulátorů všech modelů iPhonu 13

Pomalu a jistě se opět blížíme k momentu, kdy Apple představí další generaci svého smartphonu. S tím se pochopitelně pojí také narůstající počet nejrůznějších úniků, které odhalují chystanou výbavu. Nejnovější spekulaci má na svědomí dobře známý leaker l0vetodream, který prozradil přesné kapacity akumulátorů modelové řady iPhone 13.

Na úvod je určitě důležité zmínit, že všechny modely iPhonu 13 se dočkají baterie s vyšší kapacitou než tomu je v případě stále úřadující řady iPhone 12. Například takový iPhone 13 Pro Max údajně nabídne akumulátor s kapacitou 4352 mAh, což je o 665 mAh více než v případě iPhonu 12 Pro Max. Modely iPhone 13 a iPhone 13 Pro se pochlubí kapacitou 3095 mAh, což představuje nárůst o 280 mAh. Nejmenší iPhone 13 mini bude údajně vybaven 2406mAh baterií, to v porovnání s loňským předchůdcem znamená navýšení kapacity o 179 mAh.

Vylepšení v oblasti akumulátoru je vždy vítanou změnou, kterou ocení každý uživatel. Když k tomu připočteme skutečnost, že připravovaný čipset A15 bude opět o něco lépe hospodařit s energií, dost možná se dočkáme velmi slibné výdrže u všech modelů iPhonu 13. Na druhou stranu je vhodné dodat, že podle jiných zpráv má iPhone 13 Pro dostat 120Hz ProMotion displej. Vyšší obnovovací frekvence displeje však znamená i vyšší energetické nároky. To by pak mohlo znamenat, že „pročkové“ modely nabídnou zhruba stejnou výdrž jako řada iPhone 12 Pro.

Foto: Unsplash (autor: Tyler Lastovich)

Na závěr je vhodné zmínit, že L0vetodream patří mezi dobře informované zdroje, jehož predikce se většinou ukázaly jako pravdivé. Ačkoli se tedy jedná o neoficiální informace, s ohledem na kvalitu zdroje neexistuje příliš důvodů jim nevěřit.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button