Novinky

Co můžeme čekat od úterní keynote a jaké novinky Apple nejspíše představí?

Zbývají pouze dva dny do dlouho očekávané keynote, která dost možná přinese daleko víc novinek, než se může zdát. Apple si dal tentokrát opravdu na čas a svou jarní akci nezvykle posunul do druhé poloviny dubna. Těžko říct, co za tím doopravdy stálo, nicméně to nás nemusí zas až tolik trápit. Jisté je, že Tim Cook a další nám už doslova za pár desítek hodin ukáží, na čem v posledních měsících pracovali. 

iPad Pro (2021)

Hlavní hvězdou večera se nejspíše stane zbrusu nová generace tabletu iPad Pro. Novinka se objeví v 11“ a 12,9“ variantě, přičemž design obou tabletů má údajně zůstat stejný jako u předešlých modelů. Ty největší změny se tentokrát odehrají převážně pod kapotou, kam se má nastěhovat výkonnější hardware. Konkrétně má jít o čipset A14X, který má vycházet z procesoru M1, jenž pohání poslední MacBook Air, 13“ MacBook Pro či Mac mini. Další vylepšení se odehraje na poli zobrazovací techniky. Nový iPad Pro se má totiž pochlubit mini-LED displejem a tím nabídnout zásadně lepší zobrazovací schopnosti než všechny doposud představené iPady a tablety obecně.

Známý leaker odhalil další parametry a cenu plánovaných AirTags

Apple Pencil 3

Již několikrát se objevily spekulace o tom, že společně s novými iPady Pro se objeví také další generace Apple Pencil. Není to tak dlouho, kdy se tento doplněk objevil na uniklých fotografiích, byť jejich pravost nebylo možné nijak zvlášť ověřit. Stejně tak nevíme nic o nových funkcích či vlastnostech. V diskuzích se pouze hovoří o tom, že Apple Pencil 3 by mohla být dostupná v černé variantě.

iPad 9. generace

Obliba tabletů jde v posledních letech opět nahoru a Apple z toho chce pochopitelně vytřískat co nejvíc. Ne každý má ovšem možnosti či chuť investovat více jak deset tisíc do nového iPadu. Této skupině uživatelů by mohlo udělat radost představení deváté generace iPadu. Základní iPad je velmi populárním zařízením, jelikož kombinuje zajímavou cenu s kvalitní výbavou. Tato vlastnost se očekává také od další generace, kterou by mohl pohánět čipset Apple A13 podpořený 4GB operační pamětí. Co se týče designu, tak zde se stejně jako u iPadu Pro nečekávají žádné změny.

Zdroj: apple

AirTags

O AirTags jsme toho napsali za uplynulé měsíce tolik, že snad ani nemá cenu tento produkt představovat. Ve zkratce má jít o malé lokalizační tagy, které vám umožní sledovat předměty, k nimž jsou připevněny. Příslušenství bude komunikovat s nativní aplikací Najít a podle doposud uniklých zpráv půjde o užitečné pomocníky.

Známý leaker odhalil další parametry a cenu plánovaných AirTags

Nové kryty pro iPhone a řemínky k Apple Watch

Před několika dny jsme vám přinesly zprávu o tom, že na internet unikly fotografie nových krytů pro iPhone 12 a iPhone 12 Pro v jarních barvách. K nim se pravděpodobně připojí také řemínky pro Apple Watch a dost možná i další příslušenství podporující systém MagSafe. V zákulisí se hovoří například o magnetické powerbance, která by se přichytávala na zadní stranu iPhonu.

Zdroj: Majin Bu

AirPods 3

Dalším kandidátem, jehož premiéra připadá v úvahu, jsou AirPods 3. O nich toho víme už poměrně dost a díky sérii úniků známe i jejich podobu. AirPods 3 nabídnou design vycházející z kontur AirPods Pro. Pokud jde o funkci aktivního potlačení okolních ruchů, tak tu zde pravděpodobně nenajdeme. Zcela jistě se však můžeme těšit na lepší podání zvuku a také o něco delší výdrž.

Zdroj: Unsplash

Apple TV, iMac a další…

V kuloárech se spekuluje o řadě produktů, které by Apple mohl v úterý představit. Figuruje mezi nimi například nová Apple TV, další generace iMacu a MacBooku Pro. Upřímně těmto tipům dáváme nejmenší šanci, jelikož z dříve publikovaných informací víme, že Macům bude věnována samostatná akce v polovině letošního roku.

Zároveň je možné, že nevyjdou ani naše uvedené tipy, případně nás Apple překvapí a ukáže nám něco zcela neočekávaného. Jak se těšíte na úterní keynote a jaká novinka by vám udělala největší radost? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button