Novinky

Globální série konferencí CES Unveiled zamíří v říjnu do Prahy

CES Unveiled Prague se uskuteční ve čtvrtek 20. října 2016 od 11:30 do 15:00 hod. v hotelu Boscolo Prague. V úterý 25. října 2016 od 14:00 do 18:00 hod. bude následovat CES Unveiled Paris v Palais Brongniart, prostorech bývalého sídla francouzského Stock Marketu. Obě půldenní akce, jež jsou zaměřené výhradně na průmysl, upozorní na dynamiku růstu technologického odvětví a spotřební elektroniky a zároveň vystavovatelům a návštěvníkům umožní uzavřít strategická spojenectví v oblasti nejnovějších inovací.

Úspěch loňského ročníku CES Unveiled Paris a růst zájmu o něj jsou skutečným odrazem oddanosti země technologickým inovacím,“ uvedl Gary Shapiro, prezident a generální ředitel Asociace spotřebních technologií. „Své nejnovější produkty prezentovalo pro více než 500 nejvlivnějších technologických odborníků, kteří se této akce zúčastnili, rekordních 54 firem. V letošním roce od akce v Paříži očekáváme ještě větší zájem a chceme, aby podobnou energii a nadšení přivezli účastníci z východo- a středoevropských zemí do Prahy.“

unveiled-prague-banner

Sílící úspěch CES Unveiled Paris se odráží v participaci Francie na světovém veletrhu CES. Od roku 2013, kdy Paříž hostila tuto akci poprvé, stoupl počet francouzských vystavovatelů a návštěvníků o 72 procent, o 536 procent se zvýšil počet vystavovatelů a o 292 procent celkový počet francouzských účastníků světového veletrhu CES 2016. Ve výsledku tak měla Francie největší počet zastoupených start-upů ze zemí mimo Spojené státy, které se zúčastnily přehlídky Eureka Park, sdružující start-upy vystavující na CES.

CES Unveiled Prague bude regionální událostí, jež má pomoci Praze stát se centrem sjednocujícím přední technologické firmy z východní a střední Evropy. Mezi cílové země této akce patří Bulharsko, Estonsko, Maďarsko, Litva, Polsko, Rumunsko a Slovensko.

Letošní CES Unveiled odstartuje konferenčním programem, který zahrne průzkum trhu CTA, prezentaci trendů a tiskovou konferenci s vůdčími manažery CTA. Po konferenci následuje výstavní část akce, kde se představí inovativní firmy z řad nadějných start-upů i známých globálních značek.

O CES:

CES je místem, kde se setkávají společnosti z celého světa, které jsou úspěšné v oblasti spotřebních technologií. Téměř 50 let slouží jako zkušební prostor pro inovátory a průlomové technologie a zároveň jako celosvětové pódium, na němž se inovace nové generace představují před uvedením na trh. Veletrh CES zahrnuje veškeré oblasti spotřebního průmyslu a je největší událostí svého druhu, na níž je možné inovace vidět ve skutečném provedení. Vzhledem ke skutečnosti, že jej pořádá Asociace spotřebních technologií (Consumer Technology Association – CTA) reprezentuje trh spotřební elektroniky s hodnotou 287 miliard dolarů, čímž přitahuje přední světové společnosti v těchto odvětvích a průkopnické novátory na fórum, které se věnuje aktuálním otázkám oboru.

O Asociaci spotřebních technologií:

Asociace spotřebních technologií (CTA) je obchodní sdružení, které představuje trh spotřební elektroniky s hodnotou 287 miliard dolarů. Více než 2 200 společností – 80 procent tvoří malé a střední podniky a start-upy; další patří mezi nejznámější světové značky – využívá výhod plynoucích z členství v CTA, včetně obchodního zastupování, průzkumů trhu, technického vzdělávání, propagace průmyslu, vývoje standardů a posilování obchodních a strategických vztahů. Asociace spotřebních technologií také založila a pořádá CES – světový veletrh, kde se setkávají všichni, jimž se daří podnikat se spotřebitelskými technologiemi. Zisky z CES reinvestuje CTA do svých dalších služeb.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button