Novinky

Yale představilo chytrý zámek Linus s řadou užitečných vychytávek, nechybí ani podpora Apple HomeKit

Stejně jako v předešlých letech i letošní roční veletrhu CES 2020 se stal centrem, kde výrobci představují své nejnovější produkty z mnoha rozličných segmentů. Svůj stánek zde má také značka Yale, která zde uvedla chytrý zámek Linus. Ten má zákazníkům nabídnout pokročilé funkce, vysokou úroveň zabezpečení, pohodlí a atraktivní design.

Díky vyspělému softwaru a uživatelsky přívětivé aplikaci Yale Access nabídne chytrý zámek Linus zákazníkům například automatické odemykání a zamykání, možnost bezklíčového vstupu včetně uchovávání záznamů o příchodech a odchodech a integraci s domácími hlasovými asistenty. Vše prostřednictvím chytrého telefonu dostupné kdekoliv na světě.

„Absolutní prioritou každého z projektů Yale je bezpečnost lidí a věcí, na kterých nám nejvíce záleží. Chceme ale poskytnout majitelům zámku Linus nejen co nejvyšší úroveň zabezpečení, ale také zlepšit jejich pohodlí a přinést jim více možností, jak své bezpečí zkontrolovat a zajistit,“ říká Kate Clark, Managing Director Yale EMEA.

Například technologie DoorSense informuje, zda jsou dveře otevřené či zavřené, a dává tak jistotu, že je domov bezpečně zamknutý. Funkce Linus auto-lock dovoluje prostřednictvím aplikace Yale Access nastavit automatické zamykání dveří buď okamžitě po jejich zavření, nebo po uplynutí určené doby. Naopak funkce auto-unlock odemkne dveře, jakmile se k nim přiblížíte. Chytrý zámek Linus zaznamenává veškeré aktivity, včetně zamykání a odemykání. Jejich přehled lze najít v aplikaci Yale Access.

Pusťte kurýra do domu 

A právě pohodlí uživatelů chytrý zámek Linus výrazně zvyšuje. Klíčem ke dveřím se může stát i smartphone nebo Apple Watch. Odemknutí dveří je možné i PIN kódem na klávesnici Yale Smart Keypad. Tato bezdrátová klávesnice, kterou lze snadno umístit na dřevo, omítku nebo kámen, dokonale poslouží pro řízení přístupu dětí, příbuzných, hostů nebo známých. Díky možnosti přidělit digitální klíče s různou dobou platnosti od několika minut až po týdny zbavuje uživatele zámku starostí se zápůjčkami nebo ztrátami klíčů.

Prostřednictvím kombinace digitálního klíče a vzdáleného sledování uzamknutí dveří dovoluje chytrý zámek Linus dokonce i doručování zásilek a služeb až do domu bez toho, aby majitel byl fyzicky přítomný.

„Uvedení zámku Linus a aplikace Yale Access díky našemu inteligentnímu domácímu bezpečnostnímu systému usnadňuje i služby, jako je hlídání dětí, úklid nebo venčení psů. Ať bude uživatelem chytrého zámku majitel pronajímaného rekreačního objektu, zákazník úklidových služeb, nebo někdo, koho často navštěvují přátelé a rodina, usnadní mu chytrý zámek Linus život. Naši zákazníci budou mít možnost lépe si organizovat čas a trávit jej aktivitami, které jim dělají radost,“ dodává Kate Clark. 

Bezdrátová a bezpečná komunikace

K Yale Smart Keypad a Yale Connect Wi-Fi Bridge se chytrý zámek Linus připojuje prostřednictvím rozhraní Bluetooth Low Energy (BLE), zatímco díky volitelnému rozhraní Yale Connect Wi-Fi Bridge se může připojit k routeru prostřednictvím Wi-Fi. 

Zámek je možné integrovat s hlasovými asistenčními službami jako Amazon Alexa, Google Assistant a Apple HomeKit i s předními službami krátkodobých pronájmů včetně Airbnb. Technologickým nadšencům nabízí i spojení se službou IFTTT.

Vysokou úroveň zabezpečení zajišťuje dvoufaktorové zabezpečení a šifrování technologie BLE s dodatečným šifrovacím kódem. V případě ztráty smartphonu lze aplikaci Yale Access, stejně jako všechny virtuální klíče, kdykoli deaktivovat prostřednictvím webové stránky Yale.

Pro každé dveře

Chytrý zámek Linus se snadno instaluje a lze jej použít v široké škále dveří. Pro kontrolu kompatibility bude sloužit nástroj na webových stránkách Yale. Zákazníkům, kteří nemají vhodný cylindrický zámek, nabízí Yale kompatibilní, nastavitelnou cylindrickou vložku jako součást příslušenství zámku. Vložky jsou testovány proti rozbití, odvrtání, vyražení a vytržení, vyhovují každé velikosti dveří a poskytují mechanicky odolný bod dveří.

Dostupný ve dvou barevných variantách

Nejde ale jen o špičkovou funkčnost. 96 % respondentů studie Smart Door Locks Report, vytvořené v roce 2018 společnostmi IFSEC Global a ASSA ABLOY, považuje za důležitý design a styl chytrého zámku. Při snaze o vysoce estetické řešení zámku Linus se proto vývojáři Yale spojili se švýcarským designérem a podnikatelem Yvesem Beharem. Chytrý zámek Linus v moderním designu bude dostupný ve stříbrné a černé variantě. Zákazníci si zvolí verzi, která bude nejlépe ladit s jejich domovem.

Co se týče dostupnosti, chytrý zámek Linus se začne na tuzemském trhu prodávat začátkem dubna. Informace o koncové ceně výrobce zatím neprozradil.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button