Novinky

Přípravy na CES 2021: Muskova Boring Company dokončila ražbu tunelů, ve kterých se budou vozit návštěvníci

Jestli je v něčem Elon Musk vynikající, je to především marketing. I ti, kteří se za fanoušky vizionářského podnikatele nepovažují, musí uznat, že Musk umí své myšlenky, nápady, vize a ostatně i produkty dokonale prodat. Právě skvostný marketing je nejspíše také důvod toho, že jedna z jeho firem nese název Boring Company, tedy Nudná společnost. Za nevšedním názvem stojí firma, která razí tunely. Je pravdou, že vedle kosmických raket, satelitů a elektromobilů s ohromujícími parametry, jsou tunely skutečně nudné. Jsou však důležitou součástí Muskovy vize.

Zdroj: The Boring Company

Nyní má za sebou Boring Company důležitý milník. Dokončila totiž jeden ze dvou tunelů, které budou sloužit jako praktická ukázka využití tohoto nápadu. Firma vykopala v Las Vegas tunel o délce 1,3 kilometrů. Boring Company bude nyní připravovat navazující pozemní komunikace. Projekt by měl být hotový příští rok, s tím, že návštěvnici areálu budou moci tunel využívat zdarma. Tunel stojí v tamním kongresovém centru a umožní rychle přemístěni z jednoho jeho konce na druhý.

Čekání na iPhone 12: možná se přece jen ukáže později

Zvláště pro Boring Company je pozitivní fakt, že je jednalo o zakázku, za kterou dostane zaplaceno. Tunel tak postavila na objednávku provozovatele centra. Muže jít o důležitý impuls pro další provozovatele rozlehlých areálů. Alespoň tedy pro začátek. Musk si totiž představuje, že jeho tunely se stanou důležitou součástí měst. Nápad má však i své kritiky. Tunely pro Tesly jsou totiž úzké a stále řeší v podstatě jen individuální dopravu. Pro mnohé dává větší smysl stavět tunely spíše pro soupravy metra, které by zvládly přepravit násobně vyšší počet lidí.

Zdroj: The Boring Company

Projekt se skládá z dvojice tunelů. První byl dokončen v únoru a druhý v květnu. Tunel zkrátí dopravu z jednoho konce areálu na druhý z 15 minut na 2 minuty. Systém bude schopen přepravit ročně až 4 tisíce lidí. V tunelu se budou prohánět autonomní vozítka pro až 16 osob. Tunelem však mohou jezdit také Tesly. Konkrétně by šlo o modely 3 a X. Projekt vyšel na 50 milionů dolarů a měl by být plně připraven pro prestižní veletrh spotřební elektroniky CES 2021.

Zdroj
BI

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button