Novinky

Čekání na iPhone 12: možná se přece jen ukáže později

Stále častěji v souvislosti se světem Applu slýcháváme jméno Jon Prosser. Na scéně je poměrně nový. Přesto už na sebe stihl strhnout nemalou pozornost. Téměř denně totiž na veřejnost vynáší informace týkající se připravovaných produktů Applu. Naposledy jej v podstatě všechny věhlasné technologické magazíny citovaly v souvislosti s detaily o Apple Glass. Prosser prozradil jejich cenu, kdy se objeví na trhu i to, jak by mohly fungovat. Nyní Jon Prosser přichází s další zajímavou zprávou, která se týká iPhonu 12.

Zdroj: Phonearena

Ještě před pár měsíci nikdo nepochyboval o tom, že novinka se opět představí v první půlce září. Pak ale přišla pandemie a sní spekulace o odložení příchodu žhavé novinky. Některé scénáře dokonce hovořily o tom, že Apple bude nucen odložit start nástupce iPhonu 11 až na příští rok. Rozhodující bude hlavně ekonomická situace lidí, a to převážně v Americe a Číně. První jmenovaná země je těžce postižena nemocí a druhou tamní vláda pevně svázala restriktivními opatřeními. Obyvatelé obou zemí tato neblahá opatření pocítí na svých peněženkách.

Apple Glass jsou za dveřmi. Povede se Applu prosadit tam, kde Google pohořel?

Apple tak nemá jistotu, zda se novinka bude prodávat dostatečným tempem. Zatím ale vše nasvědčuje tomu, že nový iPhone se na pultech obchodů přece jen objeví leště letos. Nemuselo by to ale být v září. Prosser totiž mluví o tom, že představení i zahájení prodeje Apple odloží na říjen. Na vině by měl být především dodavatelský řetězec, který se po dlouhé odstávce pomalu probouzí k předkrizovému životu. V podobném duchu už se vyjádřil také Ming-Chi Kuo, který je spolehlivým zdrojem utajovaných informací z Applu. Renomé si za krátkou dobu zvládl vytvořit i Jon Prosser. Správně totiž s předstihem informoval o iPhonu SE i MacBooku Pro.

Zdroj
Apple Insider

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button