Novinky

Apple Glass jsou za dveřmi. Povede se Applu prosadit tam, kde Google pohořel?

Už několik let diskutuje o tom, že Apple chystá představení vlastních chytrých brýlí. V posledních měsících zpráv o zařízení přezdívaném Apple Glass ubylo. To ovšem nic nemění na tom, že Apple jeho prodej nejspíše skutečně připravuje. Nyní na veřejnost začínají unikat první detaily. Vypustil je Jon Prosser, který spolehlivé informace o utajovaných skutečnostech ohledně Applu přináší poměrně často. Díky tomuto muži už dnes víme, jak by novinka měla fungovat a kolik bude stát.

Zdroj: iDropNews

Chytré brýle, které Apple nejspíše opravdu hodlá pojmenovat Apple Glass, budou fungovat podobně jako hodinky Apple Watch. Půjde tedy o prodlouženou ruku iPhonu. Prosser tvrdí, že aktuální prototypy jsou plastové. Později bychom se ovšem měli dočkat také kovových obrouček. Apple Glass budou pravděpodobně vybaveny lidarem. To by dávalo smysl. Jedná se totiž o technlogii, kterou Apple integroval do iPadu Pro a mluví se také o jejím zapojení do nového iPhonu. V Cupertinu to tak s lidarem nejspíše skutečně myslí vážně.

Apple ulovil úspěšné dokumentaristy. Tvůrci seriálu McMillions převypráví další příběh o obřím podvodu

Ovládání futuristické novinky by mělo být vyřešeno skrze gesta uživatele. Jon Prosser dále spekuluje, že Apple Glass Tim Cook na jedné z prezentací společnosti uvede heslem „one more thing“. Tuto hlášku Apple používá před odhalením zásadních novinek. Apple Glass by se poprvé mohly objevit ještě v letošním roce, a to na jeho konci. Reálněji se však vzhledem k celosvětovým okolnostem jeví spíše začátek příštího roku. To ovšem neznamená zahájení prodeje. Předpokládá se totiž, že na pulty dorazí Apple Glass až o mnoho měsíců později.

Apple si své uživatele zaváže

Jon Prosser mluvil také o ceně. Neměla by být příliš vysoká. Mělo by jít o 499 dolarů. Má to ale jeden háček – kromě pořizovací ceny totiž bude uživatel platit také měsíční poplatek na bázi předplatitelství. Je zřejmé, že Apple se o virtuální a zejména rozšířenou realitu zajímá už delší dobu. Své iPhony na nové pojetí reality postupně připravuje už několik let. Příchod chytrých brýlí je ovšem mnohem větší krok. Obecně se totiž má za to, že smartphone jako takový je hotový produkt, který už nemá příliš překvapit.

Apple ulovil úspěšné dokumentaristy. Tvůrci seriálu McMillions převypráví další příběh o obřím podvodu

Chytrý telefon bude postupně nahrazován jiným zařízením, které ještě poskytuje prostor pro inovace. Do této definice patří chytré brýle ale také nositelné elektronika. Na tomto poli se Apple prosazuje už pátým rokem. Stále je ovšem co zlepšovat. Chytré hodinky jsou dnes velmi zajímavým produktem, avšak jen stěží nahradí smartphone. Nyní se otevírá zcela nové hřiště. Apple se tak jistí tím, že bude mít svého zástupce v obou segmentech.

Zdroj: flickr/Karlis Dambrans

Pokus o brýle už tady byl

Musíme ovšem připomenout také to, že Apple Glass nebudou prvním zařízením svého druhu. Svět už tak trochu zapomněl, že své chytré brýle vyvíjel také Google. Dokonce se dostaly poměrně blízko masovému prodeji. Google je testoval mezi lety 2013 a 2014. Šlo o velmi zajímavé zařízení, které ukazovalo tehdejší možnosti. Google ovšem předběhl svou dobu. Proto k masovému rozšíření jeho brýlí nedošlo. V těchto letech bylo ještě co zlepšovat na samotných smartphonech.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Myslím, že to dopadne jak Home pod, nová hračka, taková gegovina pro super nadšence a pokud dříve či později naskočí pravidelné výpalné, tak se to nijak nerozšíří.

  2. S tím předplatným to snad nebude nakonec pravda. To je stejný, jako bych si koupil auto a automobilce bych každý měsíc ještě platil za to, že s ním můžu jezdit. Prostě blbost. Ať to nakonec dopadne jakkoli, tak se na Apple Glass těším,

  3. Několikrát jsem vysvětloval podpoře Applu, že na úspěch Apple TV si tedy s tím jejich přístupem “počkám”. A nemýlil jsem se. Tady to tak jednoznačné není, ale tipuju, že to neprojde. Nechci vysvětlovat proč, akorát by se ozvali potrefený husy. A nechci ani opakovat opakované. Ale tak jeden příklad za všechny. Jak jsou na tom apple mapy? A tohle asi bude taky hlavně o službách co? Apple nikdy, NIKDY, služby neuměl, neumí a umět nebude.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button