Novinky

Apple ulovil úspěšné dokumentaristy. Tvůrci seriálu McMillions převypráví další příběh o obřím podvodu

Tvůrci velmi úspěšné dokumentární série McMillions, která je ke zhlédnutí u HBO, mají o práci vystaráno. Brian Lazarte a James Lee Hernandez, se totiž nově upsali Applu, pro jehož službu Apple TV+ natočí další dokumentární seriál. Tato dvojice svůj talent pro vyprávění skutečných příběhů dokázala právě při natáčení minisérie McMilióny. Šestidílný dokument vypráví neuvěřitelný příběh, který se na přelomu století odehrál v USA. Ukázalo se totiž, že populární hra monopoly, kterou každoročně vyhlašoval McDonald‘s, byla celou dekádu sofistikovaně řízena zločineckou sítí.

zdroj: apple

O podvodu neměl řetězec tušení, a proto každoročně s velkou slávou vyplácel výhru ve výši jeden milion dolarů. Později se ovšem začalo ukazovat, že nitky vedou k jednomu člověku. Příběh o obrovském podvodu se soutěží monopoly v našich končinách dosud příliš známý nebyl. Nejspíše na něj zapomněla i velká část Američanů. Proto se tvůrci dokumentu rozhodli tento příběh převyprávět, a to s většinou tehdejších aktérů. Někteří podali velmi otevřené zpovědi.

Roušky pro zákazníky a měření teploty. Apple zveřejnil, za jakých podmínek otevře své prodejny

Další dokumentární sérii už dvojice tvůrců u HBO neodvysílá. Po úspěchu McMillions se totiž o dokumentaristy strhla pranice, kterou vyhrál Apple. Údajně bylo zapotřebí vyplatit sedmimístnou částku. Zatím není jasné, co pro Apple natočí. Mělo by však opět jít o dokumentární sérii. Tentokrát se bude točil okolo podvodu, do kterého byla zapojena i americká vláda. Doufejme, tedy, že autoři při tvorbě dokumentu odvedou stejně poctivou práci, jako v případě série McMillions.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button