Novinky

Bezdrátová nabíječka AirPower je nejdéle očekávaným produktem v historii Applu

Září loňského roku bylo pro fanoušky Applu zlomové. Kalifornský výrobce představil kromě iPhonu 8/8 Plus také bezdrátovou nabíječku AirPower. Její hlavní devizou je schopnost nabíjet až tří zařízení současně. Má to ovšem jeden háček, doposud se nedostala na pulty obchodů. Bezdrátová nabíječka AirPower si tím připsala jedno nepříliš lichotivé prvenství. Jde totiž o produkt Applu, na který se čeká nejdelší dobu. K dnešnímu datu to znamená 276 dní od uvedení a zatím nic nenasvědčuje tomu, že se v dohledné době dočkáme nějaké změny.

Nabíječka AirPower tak překonala první generaci chytrých hodinek Apple Watch, které byly představeny 9. září 2014 a na trhu se objevily až 24. dubna následujícího roku. Podle neoficiálních informací je hlavním viníkem zpoždění náročná výroba a problémy s technologií. AirPower má být velice tenká, což klade vysoké nároky na integraci součástek. Jeden z asijských dodavatelů se nechal slyšet, že zadání Applu se neslučovalo s technologickými možnostmi, což vyústilo v nutnost opětovného vývoje.

Recenze bezdrátové nabíječky Fast Wireless Charger. Když značka nehraje roli

Pro úplnost je vhodné dodat, že stejně dlouho jako na AirPower se čeká na upravenou verzi pouzdra pro sluchátka AirPods, která mají nabídnout podporu pro bezdrátové nabíjení. Přestože Apple nakonec přistoupil na globální standard bezdrátového nabíjení Qi, jeho představy o jakosti zřejmě předčily vyzrálost samotné technologie.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button