Novinky

Apple hledá nové možnosti bezdrátového nabíjení. Je AirPower skutečně u ledu?

O bezdrátové nabíječce AirPower se toho během let napsalo spoustu. Aby také ne, nestává se moc často, aby společnost takového rozměru s velkou parádou představila produkt, který po necelých dvou letech stopne. I mistr tesař se ale někdy utne a Apple zkrátka nedokázal vyřešit konstrukční problémy s přehříváním takovéto univerzální nabíječky. Jak se ale zdá, inženýři z Cupertina se nevzdávají.

Zdroj: CeckyMac.cz (autor: Richard Streit)

Je AirPower mrtvá jen na „oko?“

Podle nejnovějších zpráv, které přinesl uznávaný americký novinář Mark Gurman, se v Cupertinu nepřestává pracovat na bezdrátovém zařízení, které by zvládlo nabíjet iPhone, AirPods a Apple Watch zároveň. Přestože to v roce 2019 vypadalo na kompletní ukončení vývoje, podle Gurmana šlo spíše o informaci pro veřejnost. Vývojový tým okolo AirPower se od té doby totiž pořád snaží vyřešit problémy s přehříváním a na pořadu dne jsou i alternativní možnosti bezdrátové nabíjení.

Apple opět definitivně pohřbil AirPower. Projekt unikátní bezdrátové nabíječky nevyšel

Ta, o které se v souvislosti s velkými technologickými společnostmi, Apple nevyjímaje, hovoří nejvíce, je nabíjení elektroniky na větší vzdálenost. Pro představu, ideálně by mělo jít o zařízení, které by bylo schopné nabíjet veškerou elektroniku v okruhu cca 5 metrů – tedy takové běžné místnosti. Je ale jisté, že práce na takovém zařízení je teprve na začátku svého vývoje a pokud vše půjde hladce, bude trvat roky, než se dostane do našich obýváků.

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button