Novinky

Apple oficiálně potvrdil zrušení bezdrátové nabíječky AirPower

Společnost Apple oficiálně potvrdila zrušení bezdrátové nabíječky AirPower. Tuto informaci uvedl ve svém prohlášení Dan Riccio, viceprezident pro hardwarové inženýřství. „Po velkém úsilií jsme se rozhodli AirPower zrušit, jelikož nebylo možné dosáhnout nastavených nároků. Omlouváme se všem zákazníkům, kteří se těšili na její uvedení. Jsme i nadále přesvědčeni, že budoucnost je bezdrátová a stále hodláme usilovat o posunutí zážitku z bezdrátových technologií,“ uvedl Dan Ricco.

Bezdrátová nabíječka byla poprvé oznámena v roce 2017 při příležitosti uvedení iPhonu X (recenze). Apple tehdy uváděl, že nabíječku nabídne v průběhu roku 2018, což se nakonec nestalo. Postupem doby se ukázalo, že inženýři se museli potýkat s řadou problémů. Konkrétně mělo jít o přehřívání a komplikace s uspořádáním komponent uvnitř nabíječky (článek zde).

Apple udělal konec všem nadějím

Apple u AirPower slíbil několik zajímavých funkcí v čele se schopností nabíjet až tři zařízení najednou – například iPhone, AirPods a Apple Watch. To měla umožnit jedinečná technologie založená na implementaci několika navzájem se překrývajících cívek. Zároveň měla odpadnout nutnost nalezení optimální pozice zařízení na podložce, což trápí většinu aktuálně nabízených nabíječek.

Oficiální prohlášení Applu zarmoutilo řadu uživatelů, kteří na AirPower čekali téměř dva roky. Hořká pachuť je o to silnější, že před několika dny se objevila zpráva (článek zde), že Apple spustil sériovou výrobu, což mělo být předzvěstí brzkého zahájení prodeje.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button