Novinky

Apple opět definitivně pohřbil AirPower. Projekt unikátní bezdrátové nabíječky nevyšel

Když Apple do svých zařízení přinesl podporu bezdrátového nabíjení, směle ohlásil také plány na představení nabíječky AirPower. To se psal rok 2017. Mělo jít o univerzální nabíjecí stanici pro iPhone, sluchátka AirPods a hodinky Apple Watch. Poprvé ohlášený termín dávno pominul a o AirPower nepadlo ani slovo. Až po dvou letech v roce 2019 Apple oficiálně přiznal, že vývoj nabíječky zastavil s tím, že nedokázal najít řešení, které by uspokojilo požadavky značky a jejich zákazníků. Zdálo se tak, že příběh o AirPower skončil. 

Zdroj: Apple

O pár měsíců později se ovšem o AirPower začalo psát znova. Vedení firmy údajně projekt oživilo a zkusilo štěstí ještě jednou. Tehdy jsme optimisticky psali, že společnost možná konečně našla řešení komplikovaného technologického problému a nabíječka na trojici zařízení se na trhu skutečně brzy objeví. To ale se nejspíše nestane. V pondělí totiž twitterový leaker John Posser sdílel informaci o tom, že vývoj AirPower je opět pozastaven. Tentokrát už pravděpodobně definitivně. Je možné, že zprávy o údajném obnovení projektu AirPower ve skutečnosti skrývaly vývoj systému MagSafe (recenze), který se letos objevil v iPhonu 12. 

Uživatelé iPhonu 12 hlásí problémy se škrábanci na displeji. Zapomněl snad Apple na fyzikální zákony?

John Posser se za poměrně krátkou dobu vyprofiloval jako velmi důvěryhodný zdroj zákulisních informací. Úspěšnost jeho predikcí web AppleTrack vyčíslil na 86 procent. Vypadá to tak, že nabíječky AirPower se skutečně nikdy nedočkáme. Apple však letos představil alespoň malou náhradu. Oživil totiž legendární Magsafe, který se poprvé zabydlel v iPhonu. Sice nejde o přelomové řešení, které by dokázalo nabíjet několik zařízení najednou, jde ale aspoň o nějaký posun. Inovace nabíjení je totiž oblast, ve které se Applu příliš nedaří. Vždyť i bezdrátové nabíjení si iPhony osvojily až několik let po konkurenci. 

Zdroj
CultofMac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button