Novinky

Uživatelé iPhonu 12 hlásí problémy se škrábanci na displeji. Zapomněl snad Apple na fyzikální zákony?

Apple před dvěma týdny představil nové iPhony 12 a jedním z témat, kterému věnoval během prezentace nemalou část svého času, byla i vyšší odolnost nových zařízení. Ceramic Shield – čirá keramika vyrobená pomocí nanokeramických krystalů, která pokrývá celou přední stranu nových iPhonů, je podle výrobce až 4 krát odolnější vůči pádu, než loňské iPhony 11. To ostatně potvrzují i nejnovější „crash testy“ některých youtuberů, kteří ihned po rozbalení neváhají nové iPhony poslat k zemi a proklamované informace kalifornského výrobce tak ověřit v praxi.

První dojmy z iPhone 12 Pro: nebožtík Steve by měl radost a vy ji budete mít taky

Zapomněl snad Apple na notoricky známou fyzikální rovnici?

Ruku v ruce s vyšší odolnosti při pádu jde ale menší odolnost proti poškrábaní. Alespoň to ukazují první zkušenosti uživatelů, kteří po několikadenním běžném nošení po kapsách pozorují první menší, či větší škrábance na displeji nových dvanáctek.

Displej iPhonu 12 po jednodenním vystavení na prodejně

Na kolik se jedná o skutečně velký problém a na kolik pokus o senzaci, jak už to s nástupem nové generace iPhonu bývá, necháme na vašem zvážení. Jisté ale je, že i na některých prodejních kouscích nových telefonů se určité známky opotřebení objevily již první den po vystavení, což je přinejmenším trochu zarážející.

Většina vystavených iPhonů vypadá podobně

Osobně mě ale ještě trochu více zaráží fakt, že společnost jako Apple věnuje obrovské úsilí do výroby odolnějšího displeje a při tom by zapomněla na notoricky známou fyzikální rovnici odolnější při pádu – měkčí – snadněji poškrábatelný? Jaký na to máte názor vy? Narazili jste u svých iPhonů 12 na podobné problémy? Dejte nám vědět v diskuzi.

První dojmy z iPhone 12 Pro: nebožtík Steve by měl radost a vy ji budete mít taky

Zdroj
CoM

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

4 Komentáře

  1. A to jsem si říkal, jak málo vydrží Ion-X skla, které Apple donedávna používal. To je pro mne obrovské překvapení a zároveň veliké zklamání. Tak snad se do budoucna tento problém vyřeší.

  2. Dovoluji si upozornit na nesmyslné spojení slov “notoricky známý”. Význam slova notorický je “všeobecně známý”. Například notorický alkoholik. Ve spojení se “známý” jen duplikujete význam, ale smysl nikoliv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button