Novinky

Ceramic Shield: obyčejně neobyčejná keramika s 4x větší odolnosti při pádu

Včerejší podvečer patřil každoročnímu představení nových iPhonů. Kromě tradičního iPhone 12 a iPhone 12 Pro Apple představil i dlouhodobě očekávaný iPhone 12 Mini, který je nepřímým pokračovatelem čtyři roky starého iPhone SE. Všechny nově představené iPhony ale mají něco společného. Ano, řeč je především o Ceramic Shield na přední straně přístroje.

Zdroj: Apple

Při výrobě je využíván dvojitý proces iontové výměny. Stejně se vyrábí i zadní strana iPhonu

Čirá keramika vyrobená pomocí nanokeramických krytalů

A co to ten Ceramic Shield vlastně je? Jednoduše řečeno – keramika. Ale ne úplně běžná keramika, tak jak ji známe. Tahle se vyrábí přimícháváním nanokeramických krystalů, které jsou tvrdší než většina kovů, do skla. A protože keramika sama o sobě není průhledná, Apple spolu s materiálovými inženýry vyvinul speciální metodu, při které volba správného typu krystalů a stupně krystaličnosti zajistí, že je keramika maximálně tvrdá a přitom zůstává opticky čirá. Díky tomto výrobnímu postupu je Ceramic Shield ideální pro displeje. A vůbec poprvé je teď použitý na smartphonu. Tento materiál je podle dostupných informací pevnější, než běžná, dosud používána skla na telefonech.

iPhone 12 by neměl mít žádný problém s běžnými škrábanci

Pevná a odolá i běženému poškrábání

Ruku v ruce s vyšší pevností jde ale menší odolnost proti poškrábání. A to je zvlášť u displeje smartphonů relativně velký problém. Apple na svém webu zmiňuje použití dvojitého procesu iontové výměny, který se používá i při výrobě zadního skla iPhonu. Podle všeho by tak ani přední strana neměla mít problém s výraznějšími škrábanci. To ale samozřejmě ukáže až každodenní používání.

Keramika spolu s novou konstrukcí telefonu by měla být až 4 krát odolnější při pádu

iPhone 12 má 4x vyšší pravděpodobnost, že pád přežije bez úhony

Ceramic Shield poskytuje novým iPhonům 4x větší odolnost při pádu, než u předchozích modelů. A to také díky nové konstrukci. Displej u nových iPhonů totiž doléhá přesně k hranám telefonu. Sečteno, podtrženo, oproti všem modelům představeným od roku 2014 není boční strana displeje takříkajíc „na ráně.“  A tedy, neměla by být tak hodně náchylná k výraznějšímu opotřebení.

Štítky

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close