Novinky

Apple chystá další bezdrátovou nabíječku, bohužel už nebude tak ambiciózní jako původní AirPower

Apple se již delší dobu snaží prosazovat bezdrátové technologie. Nejen že se mu tím daří měnit tržní pravidla, ale také si od něj bere inspiraci konkurence, která dříve či později přijme stejnou filosofii. Příkladem může být odstranění 3,5mm jacku na sluchátka či stále populárnější bezdrátová sluchátka typu “True-Wireless“, která již představil snad každý významnější výrobce spotřební elektroniky.

Ne vždy však Apple dokáže svou vizi proměnit v realitu. Řeč je o dříve oznámené bezdrátové nabíječce AirPower, kterou Apple musel pod vlivem technologické náročnosti veřejně pohřbít. Na toto téma jsme napsali několik článků, takže tentokrát tu nebudeme rozebírat podrobnosti a rovnou přejdeme k meritu věci.

Zdroj: Apple

Podle agentury Bloomberg se Applu podařilo vyvinout novou verzi bezdrátové nabíječky. Ta údajně není tak ambiciózní jako původní AirPower, což může znamenat několik věcí. Nabíjené zařízení nepůjde položit kamkoli na podložku a pravděpodobně půjde nabíjet méně zařízení najednou.

Ačkoli výše zmíněná spekulace pochází z poměrně důvěryhodných zdrojů, nechce se nám příliš věřit, že Apple tak snadno sleví ze svých požadavků. To je totiž v přímém rozporu z firemní politikou, která nerada přistupuje ke kompromisům a odchylkám od původní myšlenky. Na druhou stranu nabíječka s logem Applu by mohla pro řadu fanoušků značky znamenat součást povinné výbavy, a to i za předpokladu vyšší ceny.

Nakolik se tyto předpoklady setkají či minou s realitou, se dozvíme již velice brzy. Začátkem září se totiž tradičně očekává nejdůležitější keynote, kde Apple představí iPhone 12, Apple Watch Series 6 a další hardwarové novinky.

Zdroj
9to5mac

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button