Aplikace MacNovinkyRecenze

Bento 4.0.6 – jablečné databáze jednoduše

Pro nové uživatele Mac OS X může nastat softwarový problém, kdy jste na svém starším počítači s Windows využívali databáze v podobě programu Access. Může se zdát, že najít vhodnou alternativu pro tvorbu a správu velkého množství dat, bude velký oříšek. Naopak. V Mac App Store po krátkém hledání, nalezneme aplikaci s názvem “Bento” (39,99€), která nám poskytne většinu funkcí, které jsme dříve používali v méně přehledném programu od Windows.

Hlavní výhodou pro nás bude přehlednost a jednoduchost, ve které tato aplikace skutečně vyniká. Bez obtíží ji může využívat člověk bez znalostí tvorby relací a vzájemných vztahů, jak je tomu u programu Access. Pokud vlastníte více produktů od společnosti Apple, tak můžete do své nové databáze začlenit poznámky, kontakty i záznamy v kalendáři z ostatních zařízení jablečného původu (iPhone, iPad). Věřte tomu, že Bento je pro uživatele mnohem flexibilnějsí, než si dokážete představit.

Můžete vytvořit velmi přehledný seznam vašich kontaktů (viz. obr. 1), obsahující mnoho informací, které uvidíte uspořádané na jedné obrazovce. Problémem také není vytvořit inventář věcí, ke kterým budete moci přiřadit vlastníky a zárověn i správce ve vaší firmě, či domácnosti. Okamžitě můžete využít sdílení, které vaše data ihned poskytne vašim kolegům na místní síti nebo internetu.

 

Pohledem na uživatelské prostředí, které nám tato velmi užitečná aplikace nabízí, objevíme po levé straně pracovního okna knihovnu, v níž máme přehledně seřazené databáze. Můžeme vytvořit velké množství matricí ušitých na míru našemu projektu, které nasledně budeme plnit potřebnými daty. V pravé části pracovního okna se nachází hlavní část celé aplikace. Zde můžeme přepínat mezi dvojicí hlavních rozhraní. První je určeno pro vkládání dat excelovského typu (viz. obr.2). Jednotlivé sloupce můžeme přizpůsobit přesnému formátu, který je shodný s původním dokumentem. Druhé, uživatelsky mnohem přijatelnější, zobrazuje souhrn dat, které jsme na začátku vložili do první části (viz. obr.3). Propojení těchtou dvou oken je nezbytné. Nespornou výhodou aplikace Bento je, že propojení provádí automaticky za vás.

 

 

Pokud to shrnu, tak Bento je velmi užitečná a populární aplikace, která Vám dostatečně nahradí, možno i předčí databázového klienta, kterého jste používali doposud. Usetří Vám čas a hlavně spoustu peněz, při plánovaní a spravování informací. 

Doporučené články

4 Komentáře

      1. Já jsem myslel něco ve stylu databáze. Potřebuji filtrovat, určovat parametry apod. Excel je na to v pohodě, ale chce to něco jednoduššího a hlavně databázového…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button