AutomatorNovinkyTipy a triky

Automator počtvrté – spojení více stránek PDF v jeden dokument

Pro ty, kteří potřebují čas od času spojit více stránek či souborů ve formátu PDF do jednoho jediného PDF souboru, přinášíme dnešní návod na vytvoření jednoduché služby v Automatoru, který za váš vše ochotně a rychle vyřeší.

Krok první:

Otevřeme si Automator, z nabídky vybereme Služba a klikneme na tlačítko vybrat (viz. obrázek 1)

Krok druhý:

Ze seznamu akcí vybereme PDF, kde vyhledáme Spojit stránky PDF a tuto akci přetáhneme myší do pravého pracovního okna (viz. obrázek 2). Dále v horní části okna vybereme ze seznamu Služba přijímá vybrané položku PDF soubory. V nastavení pracovního okna Spojit stránky PDF vybereme volbu Připojením stránek.

Krok třetí:

Pokud chceme, aby byl výsledný soubor přejmenován dle naši požadavků vybereme ze seznamu akcí Soubory a složky, kde vyhledáme Přejmenovat položky Finderu a opět přetáhneme do pravého okna a vybereme z roletových seznamů potřebné údaje (viz. obrázek 3).

Krok čtvrtý:

Nyní se postaráme o místo uložení výsledného souboru. Znovu zabrousíme do seznamu akcí Soubory a složky, odkud vybereme Přesunout položky Finderu a stejně jako v předchozích bodech přetáhneme do pravého pracovního okna. Z roletkového seznamu vyberem umístění výsledného souboru nebo v položce Volby zatrhneme možnost Zobrazit tuto akci za běhu sledu úloh, díky čemuž budeme při provádení akce vždy vyzvání k vyběru umístění výsledného souboru (viz. obrázek 4).

Krok pátý a poslední:

V menu Automatoru klikneme na Soubor -> Uložit (nebo stiskneme současně klávesy CMD + S) a vytvořenou službu uložíme pod námi požadovaným názvem. Já jsem použil název Připojení stránek PDF.

Tím je naše služba hotova. Nyní stačí v jakékoliv složce vybrat PDF soubory, které chceme spojit do jednoho jediného, kliknout pravým tlačítkem myši, v nabídce vybrat Služby a kliknout na Připojení stránek PDF. POZOR: soubory se spojí v pořadí v jakém jste je označili!

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button