Novinky

Auto není iPhone. Prezident Toyoty varuje Apple před vstupem do automobilového průmyslu

Jako příběh o červené punčošce. Spekulace a nejnovější informace okolo Apple Car neberou konce a téměř každý týden se dovídáme něco nového. Popravdě, není se zase čemu tak divit. Pokud Apple opravdu pracuje na vývoji svého auta, tak se nejedná o úplně zanedbatelnou věc. Vývoj vozítka na čtyřech kolech je ale běh na dlouhou trať a pokud jsou aktuální informace alespoň trochu pravdivé, Apple Car bychom se mohli dočkat nejdříve někdy v následujícím desetiletí.

Zrychlení na stovku za 3,5 vteřiny a bleskové dobíjení. První specifikace Apple Car jsou tady

Zaběhnutí výrobci aut už se dokonce nechali slyšet, že by případnou konkurenci uvítali. Zároveň ale nezapomněli podotknout některé souvislosti, které s vývojem, potažmo následným prodejem a servisem aut, souvisí. „Víte, auto dnes může vyrobit kdokoliv, kdo má technické schopnosti a možnosti. Ale jen o tom to není. Ten, kdo vstupuje do automobilového průmyslu by měl být schopen zaručit alespoň 40 let zákaznické podpory, ať už mluvíme o dalším postupném vývoji nebo servisu daných aut,“ řekl prezident společnosti Toyota – jedné z největší automobilové značky na světě, Akio Toyoda.

Zdroj: itigic.com

Toyoda tak reagoval na včerejší zprávu, ve které se objevila informace o tom, že kalifornský výrobce pro svou výrobu Apple Car může využít stávající obchodní partnery Foxconn nebo Magna. Ti ale samozřejmě nemají takové dlouholeté zkušenosti s vývojem aut jako právě tradiční asijské automobilky. Jak je vidět, Apple Car bude ještě pořádně výživné téma a osobně jsem zvědavý, jak tento projekt dopadne.

Zdroj
9To5Mac

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button