Novinky

Apple Car přeci jen bude: Apple vyvíjí modul zodpovědný za funkci autopilota a začíná stavět první továrny

Jestli existuje produkt, na který čeká snad každý fanoušek společnosti Apple, je to jednoznačně „jablečný“ automobil. S myšlenkou Apple Car si pohrával již Steve Jobs, ovšem tehdy šlo spíše o koncepční cvičení bez větší šance na transformaci v seriózní projekt. Doba se ovšem změnila a díky řadě úniků víme, že Apple na vlastním automobilu skutečně pracuje, respektive si vyvíjí jeho dílčí části.

K některým věcem využívá spolupráce s externími partnery, jakým je například jihokorejská společnost OSAT. K navázání spolupráce údajně došlo před rokem a jejím cílem bylo vyvinout specializované moduly zodpovědné za funkci autonomního řízení podobné těm, jaké používá například Tesla. Projekt dostala na starosti regionální pobočka Applu v Jižní Koreji.

Kdy se Apple Car konečně objeví na silnici?

Podobné čipové sady obsahují řadu procesorů, grafických jednotek a dalších koprocesorů, které zpracovávají data z kamer a ostatních senzorů. Podle webu TheElec má tato spolupráce přímou souvislost s výstavbou továren, které začala stavět společnost Foxconn v Thajsku a USA. Foxconn uvádí, že všechny závody mají být hotové nejpozději v roce 2023, a podle neoficiálních zdrojů mají posloužit pro sériovou výrobu Apple Car.

Foto: Vanarama

Na konci minulého roku se objevovaly zprávy, že Apple hledal v Jižní Koreji klíčové partnery, kteří by mu pomohli s vývojem vlastního automobilu. Apple měl největší zájem o pokrytí výroby baterií a zajímaly ho především produkční kapacity tamních firem. Podle dřívějších informací má Apple dokončit výběr strategických partnerů do konce letošního roku. Některé zdroje včetně agentury Reuters uvádí, že sériová výroba Apple Car začne v roce 2024, ovšem řada renomovaných analytiků tvrdí, že auto s logem Applu se na silnicích neobjeví dříve než letech 2025 až 2027.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button