Novinky

Jedno procento vývojářů na Appstoru generuje 94 procent všech zisků

Možná už jste někdy slyšeli rovnici, podle které jedno procento lidí vlastní 99 procent světového majetku. Stejný princip však očividně funguje také ve virtuálním obchodě Applu. Jedno procento vývojářů totiž v uplynulém roce dokázalo ukořistit 94 procent ze všech zde vygenerovaných zisků. Toto čísto je ještě zajímavější, když si uvědomíme, že na Appstoru je v dnešní době k dispozici zhruba 1,5 milionů aplikací, které pocházejí z tisíce vývojářských studijí. Podle nedávno zveřejněných dat Applu, má Appstore na svém kontě za dobu své existence už více než 100 miliard stažení, které tvůrcům aplikací přinesly celkem 30 miliard dolarů, v přepočtu tedy bezmála jeden bilion korun.

2e6_appstore

Zpět ale k naší statistice. Behem prvního kvartálu letošního roku si podle agentury SensorTower, která tento virtuální trh sleduje, přislo 623 vývojářů, kteří představují zmiňované jedno procento, na 1,3 miliardy dolarů, což  představuje oněch 94 procent všech zde vygenerovaných zisků. Mezi prominentní studia patří například Spotify, HBO nebo herní studio Supercell. Zbylých 6 procent trhu, které představuje “pouhých” 84 milionů dolarů, si pak rozdělilo zbývajících 61,677 vydavatelů. V přepočtu tak na jedno studio vychází průměrný příjem ve výši 1378 dolarů, zatímco podíl v “elitní” skupině vývojářů činí více než 24 milionů dolarů.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button