Novinky

Apple zveřejnil české ceny. Na nejdražší variantu iPhonu Xs Max si připravte 44 tisíc

Včerejší keynote byla ve znamení představováni nových produktů. Vedle Apple Watch 4 Apple představil i tři nové iPhony – iPhone Xs, Xs Max a iPhone Xr. Ti, co konferenci alespoň trochu sledovali, vědí, že za nejnovější iPhone za oceánem zaplatí minimálně 999 dolarů, respektive 1099 dolarů za větší variantu. My ale nežijeme v Americe, takže jaké jsou vlastně české ceny?

Podívejte se na včerejší Apple Keynote v 10 minutách

Letošní ceny iPhonu? Rozbít jedno prasátko stačit nebude

Stejně jako každý rok, budeme i letos muset rozbít pořádné prasátko. I nejlevnější 64GB iPhone totiž atakuje hranici 30 tisíc korun, kterou v loni nastolil iPhone X. Pokud budete chtít 512GB úložiště, do kterého se vejde snad opravdu všechno, co si člověk může v dnešní době přát, připravte si 40 490 korun. O ještě dalších pár tisícovek budete lehčí, pokud se rozhodnete pro větší model – iPhone Xs Max. Cena u tohoto kousku startuje na „příjemných“ 32 990 korunách za 64GB variantu a končí v astronomické výši 43 490 korun za 512GB úložiště.

Cena za menší iPhone Xs zůstala stejná jako v loňském roce. Větší iPhone Xs Max však pořídíte ještě o 3 tisíce dráž

V případě nejlevnějšího iPhonu Xr si budeme muset připravit 22 490 korun (64 GB), respektive 26 990 korun za 256GB úložiště. A to je na „nejlevnější“ smartphone z Cupertina opravdu dost. Pokud jste si mysleli, že se dočkáme alespoň menšího zlevnění loňského iPhonu X, tak máte smůlu. Ten z nabídky totiž úplně zmizel. Apple však nadále prodává iPhone 8, 8 Plus (nejlevnější varianta se dá pořídit za 17 990 Kč, respektive 20 990 Kč) a iPhone 7, který startuje na 13 490 korunách a stává se tak nejlevnějším smartphonem pro vstup do jablečného světa. Doposud nejlevnější a nejmenší iPhone SE se totiž z nabídky nadobro odporoučel.

Z šesti barevných variant iPhonu Xr si vybere opravdu každý

Apple Watch 4. I tady si letos připlatíme

Zapomenout nesmíme ani na chytré hodinky Apple Watch 4, které Apple včera představil. U nás, stejně jako v loňském roce, budou dostupné jen modelové řady s GPS. Nejlevnější Apple Watch 4 v nové velikosti 40 mm vycházejí na 11 290 Kč (se sportovním řemínkem). Pokud pokukujete po 44 mm velikosti, připravte si 12 090 Kč. Oproti loňské řadě Apple Watch tak opět dochází ke zdražení o cca 900 korun. Oproti tomu, Apple Watch 3 se z oficiálních internetových stránek Applu dají pořídit za 7 790 Kč (38mm varianta).

Apple Watch 4 nyní v nových velikostech – 40 mm a 44 mm

Osobně jsem tušil, že po loňské, vysoko nastavené ceně pro iPhone X a jeho následné prodejní úspěšnosti, nepůjde Apple ani o halíř níže. Protože zkrátka nemusí. Nejdražší varianta iPhonu Xs Max, která atakuje hranici 44 tisíc korun je ale vážně jedním slovem šílená. Samozřejmě, že nejnovější iPhony mají své kvality. O tom netřeba diskutovat. V tomto případě je ale cena, alespoň v našich podmínkách naprosto přestřelená. A co na české ceny říkáte vy? Očekávali jste podobná čísla nebo jste doufali v nižší ceny?

Podívejte se na včerejší Apple Keynote v 10 minutách

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button