Novinky

Nové Apple Watch: zdraví na prvním místě

Dnešek je pro milovníky jablečných produktů velmi významným dnem, neboť jsme se po roce opět dočkali dnes již tradiční keynote, která si vždy chystá mnoho novinek. Jako vůbec prvního produktu jsme se dočkali nových hodinek Apple Watch Series 4.

Větší a lepší ve všech ohledech

Nové hodinky jsou v porovnání s předchozí generací Series 3 podstatně větší, a to až o 35 % v případě menšího modelu (40 mm), resp. 32 % v případě většího modelu (44 mm). Panel je nyní nejen větší, ale zcela přepracován.

Dočkali jsme se mnoha nových ciferníků a celkově velmi pozměněného UI. Nové prostředí dává šanci vměstnat na displej mnohem více informací, což rozhodně hodnotíme jako správný směr.

 

Velkého zlepšení se také dočkaly integrované reproduktory, které jsou nyní až o polovinu hlasitější, zároveň jsme se dočkali přemístění integrovaného mikrofonu, díky čemuž bude redukce šumu na ještě pokročilejší úrovni. Nový je také senzor srdečního tepu a korunka. Nový senzor zaznamenává informace mnohem přesněji, nová korunka se pak konečně dočkala haptické odezvy, vše tak bude více přesné a intuitivní.

Výkonu mají na rozdávání

Hodinky jsou poháněny zcela novým dvoujádrovým procesorem Apple S4, který je založen na 64-bit architektuře. Dle Applu bychom se měli dočkat až dvojnásobného navýšení výkonu oproti minulé generaci procesoru.

Změn také doznal akcelerometr a gyroskop. Baterie by měla udržet hodinky v pohotovosti až na 18 hodin.

Zaměřeny na seniory

S čím však Apple všem vyrazil dech byly nové funkce, které by se daly zaměřit především na seniory, nepohrdnou jimi však určitě ani ostatní.

Nové hodinky Series 4 dokáží konečně detekovat pády, po pádu pak dojde k automatickému volání záchranné služby, vše je propojeno s vašimi údaji o současné poloze. Velkým pomocníkem bude pro mnohé také možnost notifikací o sníženém srdečním tlaku a přidání EKG (díky integrovaným elektrodám). Tato vylepšení tak budou hrát důležitou roli v odhadování budoucích srdečních onemocnění.

Abyste si mohli změřit tlak co nejrychleji, stačí jít do aplikace ECG, která se stará o kompletní sběr dat. Po vstupu do aplikace přiložíte prst na korunku hodinek a elektrody pak okamžitě zaznamenají váš srdeční tep. Data jsou nadále ukládána do aplikace Health. Data jsou pak samozřejmě šifrována, nemusíte se tedy bát o jejich zneužití.

Kdy a za kolik?

Nových hodinek se dočkáme ve stříbrné, zlaté a vesmírně šedé barevné variantě. Speciální edicí pak bude zlatá nerezová varianta.

Uživatele také jistě potěší fakt, že hodinky jsou zpětně kompatibilní se staršími řemínky. Cena začíná na hodnotě 399 dolarů (asi 8817 Kč bez DPH) za menší variantu, resp. 499 dolarech (asi 11 026 Kč bez DPH) za větší variantu. Objednávky pro přední světové trhy začínají 14. září, na dodání se pak mohou těšit již 21. září.

iPhone Xs a Xs Max oficiálně: evoluce ve znamení velikosti

Lukáš Čambala

Apple fanboy, milovník marketingu a psychologie, coffee a grammar nazi

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button