Novinky

iPhone Xs a Xs Max oficiálně: evoluce ve znamení velikosti

To, na co jsme se celý rok těšili, je opět tady. Přesně po 365 dnech Apple představil své nejnovější smartphony – iPhone Xs a iPhone Xs Max. Ano, na rozdíl od minulého roku uvedl kalifornský výrobce hned dvojici „bezrámečkových“ telefonů, kde hlavním poznávacím znamením bude především velikost displeje. Na jaké další novinky se ale v nových iPhonech můžeme těšit?

iPhone Xs a Xs Max: Když na velikosti záleží

Jak už jsme naznačili v úvodu, přímý nástupce loňského modelu, iPhone Xs disponuje stejnou – 5,8palcovou uhlopříčkou displeje, zatímco model Xs Max je ještě o několik milimetrů větší. Velikost displeje zde narostla na 6,5 palců, což potěší hlavně majitele dřívějších „Plusových“ iPhonů. V podstatě se dá říci, že ve stejném těle Plusových modelů se nyní nachází o 1 palec větší obrazovka. 6,5placový Super Retina displej nabízí stejně jako menší bratříček OLED technologii v rozlišení 2688 x 1242 pixelů (458 ppi).

Apple A12 Bionic: ještě výkonnější

Výrazným vylepšením prošel i nový procesor Apple A12 Bionic, který kromě tradičního navýšení výkonu přichází jako první ve své kategorii s 7mm čipem. Nový iPhone by tak měl být nejen rychlejší, ale také úspornější, ostatně jako každý rok. Ruku v ruce s tím jde i rychlejší odemykání iPhonu pomocí Face ID. O jak výrazné zrychlení půjde se ale Apple nezmínil.

Fotoaparát: bokeh na prvním místě

Dalším důležitým faktorem všech iPhonů je fotoaparát. Apple se samozřejmě nezapomněl pochlubit, že jeho přístroje jsou tím nejpoužívanějším fotoaparátem na světě. Po technické stránce se příliš nezměnilo. Zadní stranu přístroje stále obývá dvojice čoček s širokoúhlým, respektive teleobjektivem s rozlišením 12 megapixelů a True Tone blesk. Velkou novinkou je změna clony přímo v nativní aplikaci Fotoaparát. Stačí pořídit snímek se zvolenou clonou a když nebudete spokojení s daným rozostřením pozadí, můžete jej dodatečně změnit, což je další výrazný krok k ještě lepším fotografiím.

Rozšířená realita: nauč se hrát jako Michael Jordan

Velkou část představování nového iPhonu věnoval Apple nejrůznějším ukázkám her a aplikací za asistence rozšířené reality. Asi se není čemu divit, rozšířená realita je už pár let pro kalifornského výrobce velmi důležitá a je zřejmé, že si na ní čím dál více zakládá. Jako ukázku zvolil novou aplikaci Homecourt, která v reálném čase zaznamenává nejrůznější statistiky od rychlosti běhu, vzdálenosti, či úhlu hodu na koš. Podle Applu se díky této aplikaci mohou hlavně začínající basketbalisté rychle zdokonalit v tomto sportu.

Baterie, dostupnost a cena

Další důležitou informací je údaj o výdrži baterie. Pokud jde o iPhone Xs, má vydržet přibližně o 30 minut déle, než loňský iPhone X, což je v podstatě zanedbatelná hodnota. iPhone Xs Max je na tom o poznání lépe. Apple tvrdí, že vydrží o hodinu a půl déle, než iPhone Xs. Oba modely budou nabízeny v paměťových variantách 64, 256 a 512 GB. Datum prodeje je stanoveno na 21. září, respektive 28. září v České Republice. A jak jsou na tom nové iPhony s cenou? iPone Xs startuje na 999 dolarech (cca 22 000 bez DPH) a větší iPhone Xs Max bude stát 1099 amerických dolarů (cca 24 200 bez DPH). Kromě iPhonu Xs, Xs Max představil Apple ještě levnější variantu – iPhone Xr, o kterém si můžete přečíst v tomto článku.

Nové Apple Watch: zdraví na prvním místě

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button