Novinky

Apple za měsíc představí 14“ MacBook Pro s novými procesory a konečně spolehlivou klávesnicí

Tohle nebude jistě poslední počítač, který Apple letos představí

Jestli to v minulých letech vypadalo, že Apple vydává nové produkty s dlouhými rozestupy, tak poslední měsíce ukazují pravý opak. V podstatě není čtvrtletí, kdybychom se nedočkali nového zařízení. Dalším jarní novinkou se má stát MacBook Pro, který nese kódového označení J223.

To ostatně už dříve potvrdil také Ming-Chi Kuo, který avizoval, že Apple představí inovovaný MacBook Air a MacBook Pro s nůžkovým mechanismem kláves. Na MacBook Air už došlo, takže nyní je na řada zmiňovaný MacBook Pro.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: David Pravda)

Nemusíme mít věšteckou kouli, abychom rozklíčovali, že půjde o nástupce 13“ varianty. Ačkoli se jedná o neoficiální informace, letošní MacBook Pro nabídne úhlopříčku displeje 14 palců. Naštěstí se však nezmění celkové proporce, jelikož Apple hodlá ztenčit rámečky displeje a tím dostat do MacBooku Pro větší obrazovku při zachování stejných rozměrů.

S 14″ MacBookem Pro dorazí také nejnovější procesory od Intelu

V jistém ohledu dává scénář smysl, jelikož podobný osud potkal 15“ MacBook Pro, který loni nahradil model s 16“ displejem. Pokud jde o hardware, tak kromě již avizované klávesnice s nůžkovým mechanismem lze očekávat nasazení nejnovějších procesorů Intel Core 10. generace, které vychází z 10nm architektury. To samo o sobě naznačuje, že lze očekávat znatelný nárůst výkonu a efektivity, která se projeví na lepším hospodaření s energií ukrytou v akumulátorech. 

Co se týče termínu uvedení, poslední predikce avizují debut v průběhu května. Zároveň není také vyloučeno, že společně s 14“ MacBookem Pro se objeví i nový iMac, který má projít zásadní proměnou z hlediska designu.

Zdroj
macrumors
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close