Novinky

Apple jen tak něco nezastaví. Letos představí nový HomePod, iMac a nálož dalších novinek

Rok 2020 bude už nadobro poznamenán pandemií COVID-19, která se neblaze podepsala na celé řadě odvětví. Těžké chvíle zažívají také technologické firmy, které v předjaří využívají k představování svých novinek. To samé se platí také pro Apple, který se rozhodl zrušit všechny tiskové akce naplánované do poloviny letošního roku. Přes veškerá úskalí však v Cupertinu nepřestávají pracovat nových produktech, kterých má být letos opravdu požehnaně.

Zdroj: Apple

Svůj debut si již odbyl nový iPad Pro 2020 a MacBook Air. Na ně má již velice brzy navázat premiéra iPhonu 9, která se nejspíš opět proběhne formou tiskového prohlášení.

Další jablečné osvěžení přijde v podobě nového MacBooku Pro, který doplní Apple TV. Zajímavě zní také další generace reproduktoru HomePod, která má být levnější a tím pádem dostupnější širší části publika. Stále aktuální model HomePodu totiž nepatří mezi dvakrát žádané produkty, což Apple bude chtít rozhodně napravit.

Zdroj: Apple

Na své si přijdou také profesionálové, kterým Apple nadělí zbrusu nový iMac. Kromě výkonného hardwaru se konečně dočkáme i revize designu. Současná konstrukce vychází z osm let starého návrhu, který už pomalu vychází z módy.

Za stejnou samozřejmost jako že zítra vyjde slunce můžeme považovat zářijové odhalení iPhonu 12 a hodinek Apple Watch Series 6. A budou to právě chytré hodinky od Applu, které dostanou do vínku celou řadu užitečných funkcí v čele se snímačem pro monitoring hladiny kyslíku v krvi.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Letošní rok bude na produkty Applu bezesporu plodný, ovšem ve vzduchu visí ještě jedna zásadní otázka. Jak na tom budou všechny chystané novinky z hlediska dostupnosti. Drtivá většina čínských továren byla a je uzavřena, což se pochopitelně odrazí na dodávkách komponent. Existuje tedy možnost, že takový iPhone 12 a Apple Watch Series 6 by mohly patřit alespoň ze začátku prodeje mezi krajně nedostatkové zboží.

Zdroj
bgr
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close