Novinky

Známe chystané novinky a funkce Apple Watch Series 6 a watchOS 7

Apple chystá hned několik zásadních vylepšení pro Apple Watch Series 6 a novou verzi operačního systému watchOS 7. Alespoň tak to vyplývá z úryvků kódu poslední beta verze iOS 14. Chytré hodinky od Applu dostaly v posledních letech řadu funkcí spojených se sledováním zdraví. Apple hodlá ve stejném trendu pokračovat také letos a přidá do hodinek funkci pro detekování hladiny kyslíku v krvi. 

Do Apple Watch se nastěhuje pulsní oxymetr

U zdravého člověka se optimální hladina kyslíku v krvi pohybuje mezi 95 a 100 %. Pokles pod 80 % pak může vést ke zhoršené funkci srdce a mozku. Pokud Apple Watch zaregistrují podobně rizikové hodnoty, uživatele o tom informují za pomoci varovného oznámení.

Tradiční pulsní oxymetry jsou většinou jednoúčelová zařízení, která na rozdíl od Apple Watch nelze mít na zápěstí

Prozatím však není jasné, zda bude výše zmíněná funkce vyžadovat speciální hardware, respektive půjde o výsadu Apple Watch Series 6. Ve hře je však také možnost, že půjde o softwarovou záležitost, která bude součástí aktualizace na watchOS 7. Apple Watch Series 5 a předchozí generace totiž disponují vyspělým senzorem pro měření srdečního tepu a EKG, takže je velice pravděpodobné, že uživatelé těchto modelů by nemuseli být o funkci oxymetru ochuzeni.

Apple si vypůjčí další prvek od klasických hodinek

Další novinky ve watchOS 7 se budou převážně točit kolem nových ciferníků. Jeden z nich se má jmenovat Infograph Pro. Klíčovou charakteristikou bude nový prvek v podobě tachymetru. Tachymetr je analogová stupnice kolem číselníku, která se používá k měření rychlosti a vzdálenosti na základě doby jízdy. Upřímně si nedokážu představit, kolik uživatelů tuto funkce skutečně ocení.

Apple Watch Series 5

Apple Watch se konečně naučí měřit spánek

O poznání lákavěji ovšem zní nativní funkce pro monitorování spánku. V podstatě jde o potvrzení již dřívějších spekulací, které poměrně nedávno přiživil nechtěný únik aplikace Sleep, která se na několik okamžiků objevila v App Store. Nové indicie prozrazují, že uživatel si bude moci nastavit osobní cíle spojené se spánkem v aplikaci Zdraví na iPhonu. Zde se zároveň objeví také praktická doporučení pro zlepšení délky a kvality spánku.

Od příchodu aktualizace na watchOS 7 se také očekává, že Apple změní architekturu samotných aplikací, které mají ještě více snížit závislost na připojeném iPhonu. Změny se objeví také v kontrolním centru, kam se nastěhují nové přepínače pro aktivaci režimu pro měření spánku a hlídání intenzitu hluku.

Zdroj
9to5mac
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close