Novinky

Apple omylem prozradil, že Apple Watch brzy naučí měřit spánek

Rozdíl mezi Apple Watch a chytrými hodinkami od ostatních výrobců vychází z odlišné filosofie. Zatímco takové hodinky od Samsungu či Huawei fungují jako prodloužená ruka smartphonu, Apple Watch jdou cestou sledování uživatelova zdraví. S tím jdou ruku v ruce samotné funkce, mezi nimiž lze nalézt například měření okolního hluku či monitoring EKG. Apple zkrátka chce, aby Apple Watch fungovaly jako váš osobní strážce, který bude neustále bdít nad vaším zdravím.

Logicky se proto nabízí otázka, proč Apple Watch stále nedisponují nativní podporou pro měření spánku, který patří mezi nejdůležitější biologické aktivity člověka. Na to vám sice odpovědět nedokážeme, ale podle nejnovějších zpráv se blýská na lepší časy. 

Jednomu z uživatelů se totiž podařilo v App Store pro watchOS objevit zmínku o aplikaci “Sleep“ (Spánek), pod níž byl podepsaný samotný Apple. Součástí odkazu byl také screenshot s vyobrazením nastavení budíku. Je zde také patrná zmínka odkazující na propojení s funkcí Večerka, která je součástí operačního systému iOS.

V aktuální verzi watchOS se alespoň prozatím nepodařilo objevit žádné podrobnosti o chystané aplikaci, nicméně v iOS 13 už jisté indicie existují. Podle všeho bude aplikace umět podrobně vyhodnocovat průběh spánkové aktivity. Snadno tak například zjistíte, kolik času jste strávili v hlubokém či lehkém spánku.

Možností, jak pracovat se spánkovými vzorci existuje celá řada a jak známe Apple, určitě si dá záležet s jejich interpretací prostřednictvím nejrůznějších grafů a individuálních doporučení. Apple Watch si zároveň pohlídají, aby měl akumulátor minimálně 30 % energie, pokud bude vybitý pod tuto hodnotu, funkci nepůjde zapnout.

Interní dokumentace Applu označuje funkci pro měření spánku jako „sledování času v posteli“. Pokud budeme vycházet ze všech dostupných informací, nová funkce bude uvolněna v systému iOS 13. To nepřímo naznačuje, že by měření spánku mohlo být dostupné pro všechny uživatele Apple Watch podporující watchOS 6.x a novější.

Zdroj
macrumors
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close