Návod: Jak používat nový systém buzení a funkci večerka v iOS 10

Návod: Jak používat nový systém buzení a funkci večerka v iOS 10

Nový iOS 10 přinesl řadu nových věcí. Jednou z přidaných funkcí je „večerka“ v přepracované aplikaci Hodiny, která je nově v dark mode – temném režimu. Funkce buzení v záložce večerka je velmi jednoduchá. V podstatě aplikaci řeknete, kolik hodin obvykle spíte, jak dlouho chcete spát a aplikace se už o zbytek postará. Zde vám přinášíme jednoduchý návod, jak používat novou funkci „večerka“.

FullSizeRender 2

Nastavení funkce Večerka

Otevřete aplikaci Hodiny a ve spodní části klepněte na záložku „Večerka“. Nyní budete postupovat krok za krokem průvodcem, který vám pomůže s nastavením. V prvním kroku se seznámíte s tím, co vlastně „večerka“ je a jak funguje. V dalším kroku si nastavíte, v kolik hodin byste se chtěli vzbudit, a které dny si přejete mít budík neaktivní. Poté si zvolíte, kolik hodin chcete spát.

IMG_4206

Dále je nutno si zvolit, kolik minut před spaním chcete upozornit, že už je čas jít do postele. Toto upozornění se projeví jako tiché oznámení a vy se můžete rozhodnout, zda půjdete spát anebo je odložíte. Následně si nastavíte zvuk buzení, který vám je nejpříjemnější. Nakonec se zobrazí náhled na funkci sledování spánku a máte hotovo. Váš budík je nastaven.

IMG_4205

Přizpůsobení budíku

Design budíku je jedním z nejhezčích a dobře promyšlených v systému iOS 10. Je velmi jednoduchý a přehledný. Uprostřed uvidíte kruhový ciferník, který vám bude přehledně ukazovat, v kolik hodin jste měli jít spát a kdy se vzbudíte. Čas mezi těmito intervaly je zvýrazněn žlutě. Úprava budíku je rychlá a snadná. Pouze stačí, když klepnete na jeden z časů a pohybem prstu po ciferníku si tak můžete velmi rychle upravit třeba dobu vstávání během pár sekund. V horní části aplikace můžete budík kdykoliv zrušit, v dolní části najdete analýzu spánku, a díky ní máte neustále pod kontrolou, zda spíte dostatečně dlouho nebo málo.

Tip na článek: První dojmy z iOS 10 a kompletní přehled nejzásadnějších novinek

Aplikace také umožňuje úpravu hlasitosti zvuku buzení, aniž byste měnili hlasitost vyzvánění zařízení. Stačí v aplikaci klepnout na „možnosti“ a v sekci „hlasitost“ pomocí posuvníku změnit požadovanou hlasitost. Kdo jste si ještě nově přepracovanou aplikaci hodiny nezkusili a máte iOS 10, je na čase to změnit protože si myslíme, že přepracovaná aplikace i nová záložka večerka je skvělá a jedná se o dobrý nástroj, který jistě mnoho uživatelů využije.

ios-10-wake-alarm-2

Pokud nepatříte mezi beta testery, nově přepracované hodiny společně s večerkou si vyzkoušíte na vašem zařízení až na podzim, kdy Apple vydá finální sestavení iOS 10.

Autor

Katka Válková
Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

One comment

  • Mě by hlavně zajímalo, jestli se dají vypnout vibrace budíku. Můj iPhone mě probudí spíše těmi ukrutnými vibracemi, než klidnou melodií, kterou jsem si nastavil.

Přidávání komentářů není povoleno