Aplikace iOSiOSiPhoneNovinkyTipy a triky

Návod: Jak používat nový systém buzení a funkci večerka v iOS 10

Nový iOS 10 přinesl řadu nových věcí. Jednou z přidaných funkcí je „večerka“ v přepracované aplikaci Hodiny, která je nově v dark mode – temném režimu. Funkce buzení v záložce večerka je velmi jednoduchá. V podstatě aplikaci řeknete, kolik hodin obvykle spíte, jak dlouho chcete spát a aplikace se už o zbytek postará. Zde vám přinášíme jednoduchý návod, jak používat novou funkci „večerka“.

FullSizeRender 2

Nastavení funkce Večerka

Otevřete aplikaci Hodiny a ve spodní části klepněte na záložku „Večerka“. Nyní budete postupovat krok za krokem průvodcem, který vám pomůže s nastavením. V prvním kroku se seznámíte s tím, co vlastně „večerka“ je a jak funguje. V dalším kroku si nastavíte, v kolik hodin byste se chtěli vzbudit, a které dny si přejete mít budík neaktivní. Poté si zvolíte, kolik hodin chcete spát.

IMG_4206

Dále je nutno si zvolit, kolik minut před spaním chcete upozornit, že už je čas jít do postele. Toto upozornění se projeví jako tiché oznámení a vy se můžete rozhodnout, zda půjdete spát anebo je odložíte. Následně si nastavíte zvuk buzení, který vám je nejpříjemnější. Nakonec se zobrazí náhled na funkci sledování spánku a máte hotovo. Váš budík je nastaven.

IMG_4205

Přizpůsobení budíku

Design budíku je jedním z nejhezčích a dobře promyšlených v systému iOS 10. Je velmi jednoduchý a přehledný. Uprostřed uvidíte kruhový ciferník, který vám bude přehledně ukazovat, v kolik hodin jste měli jít spát a kdy se vzbudíte. Čas mezi těmito intervaly je zvýrazněn žlutě. Úprava budíku je rychlá a snadná. Pouze stačí, když klepnete na jeden z časů a pohybem prstu po ciferníku si tak můžete velmi rychle upravit třeba dobu vstávání během pár sekund. V horní části aplikace můžete budík kdykoliv zrušit, v dolní části najdete analýzu spánku, a díky ní máte neustále pod kontrolou, zda spíte dostatečně dlouho nebo málo.

Tip na článek: První dojmy z iOS 10 a kompletní přehled nejzásadnějších novinek

Aplikace také umožňuje úpravu hlasitosti zvuku buzení, aniž byste měnili hlasitost vyzvánění zařízení. Stačí v aplikaci klepnout na „možnosti“ a v sekci „hlasitost“ pomocí posuvníku změnit požadovanou hlasitost. Kdo jste si ještě nově přepracovanou aplikaci hodiny nezkusili a máte iOS 10, je na čase to změnit protože si myslíme, že přepracovaná aplikace i nová záložka večerka je skvělá a jedná se o dobrý nástroj, který jistě mnoho uživatelů využije.

ios-10-wake-alarm-2

Pokud nepatříte mezi beta testery, nově přepracované hodiny společně s večerkou si vyzkoušíte na vašem zařízení až na podzim, kdy Apple vydá finální sestavení iOS 10.

Štítky

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Mě by hlavně zajímalo, jestli se dají vypnout vibrace budíku. Můj iPhone mě probudí spíše těmi ukrutnými vibracemi, než klidnou melodií, kterou jsem si nastavil.

Close