Novinky

Apple už začal pracovat na iPhonech pro rok 2019. Konečně upustí od LCD displejů

Řada informací uniklých z dodavatelského řetězce Applu mluví o tom, že se letos dočkáme trojice nových iPhonů. Dosud se má za to, že zatímco dva modely budou nástupci současného iPhonu X, třetí model v pořadí bude hrát roli dostupného přístroje za přijatelnou cenu. Počítá se také s tím, že celá trojice na podzim představených iPhonů zdědí po iPhonu X obrazovku roztaženou po celé přední straně přístroje. Lišit by se však měly použité technologie. Levnější model totiž má zůstat věrný LCD obrazovce.

U Applu zavládne OLED

Dosavadní zvěsti se tak držely verze, že plně na OLED technologii displejů přejde Apple až v roce 2019. Tento předpoklad nyní opět zopakoval jihokorejský web ET News, který tvrdí, že práce na nástupních modelové řady, jež ještě ani nebyla představena, už započaly. Najevo vyšlo také to, že i v roce 2019 by se měly na trhu objevit celkem tři nové iPhony. Nejspíš tak jen půjde o vylepšení modelové řady, kterou Apple ukáže letos na podzim.

Interní dokumenty odhalily, že Apple o ohýbání iPhonu 6 věděl ještě před jeho uvedením

Na tyto zprávy ihned zareagovaly také finanční trhy. Akcie společnosti Japan Displej, jež je jedním z partnerů Applu a dodává pro něj právě LCD displeje, se v reakci na zveřejněné informace propadly až o 20 procent. Podobně zareagovaly také podíly firmy Sharp, které upsaly 4 procenta. Ruce si naopak může mnout společnost LG. Právě ta by se totiž měla pro dodávky OLED displejů stát hlavním partnerem Applu. Výrobce iPhonů dokonce s LG společně financuje novou továrnu, která bude dodávky OLED panelů zajišťovat.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button