Novinky

Apple už testuje prototypy skládacího iPhonu s displejem od Samsungu. Kdy se dostane do prodeje?

Poslední zprávy z dodavatelského řetězce tvrdí, že dlouholetý montážní partner Applu, společnost Foxconn přistoupila k testování prototypů skládacího iPhonu. Zdroj dále dodává, že zařízení tohoto typu se objeví na trhu v druhé polovině roku 2022.

Na věrohodnosti tohoto tvrzení přidává další zpráva, podle níž si Apple objednal u jihokorejského Samsungu vzorky ohebných OLED displejů. Apple však nespoléhá pouze na Samsung a testovací centra zkoumají také možnosti microLED panelů, které se stejně jako OLED jeví ideální technologií pro nasazení do skládacího iPhonu.

Zdroj: Brayve Digital

Čínský deník United Daily News také prozradil, že Apple požádal Foxconn, aby otestoval několik typů skládacích konstrukcí od různých dodavatelů. Apple si totiž velmi dobře uvědomuje slabiny ohebných panelů a proto vyžaduje, aby vybraná technologie ustála více než 100 000 otevíracích cyklů.

Recenze iPhone 12 Pro: tichomořský král na třetí

Zdroj už bohužel neprozradil žádné bližší informace o designu, což prakticky není žádným překvapením. Testované prototypy se stále mění, takže ani sám Apple zatím neví, jakou formu použije v případě finálního produktu. Do kolotoče spekulací na téma skládacího iPhonu se vložil také Jon Prosser. Známý leaker tvrdí, že Apple nejspíše vsadí na podobnou koncepci jako Microsoft Surface Duo. To by znamenalo konstrukci využívající dvě samostatné obrazovky, což ovšem nepůsobí tak atraktivně jako jeden ohebný displej.

Zdroj: Instagram (bat.not.bad)

Co byste řekli na to, kdyby Apple představil iPhone v podobném pojetí, jako ukazuje koncept na obrázku?

Do avizovaného uvedení v září 2022 však zbývá ještě poměrně dost času, takže je v tomto směru zbytečné rozvádět jakékoli hlubší diskuze. Současným lídrem v segmentu skládacích zařízení je aktuálně Samsung, který má v nabídce rovnou několik modelů. 

Zdroj
appleinsider

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Osobně doufám, že nikdy. Paskvil v podobě skládajícího telefonu opravdu nechci a pokud s tím Apple začne budu muset přejít jinam.

    1. Upřímně si myslím, že skládací iPhone je skutečně pouze otázkou času. Zároveň se nebojím, že by Apple představil pouze ohebný smartphone, určitě bude nabízet i několik klasických iPhonů, tak jak je známe dnes. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button