Novinky

Skládací iPhone je na cestě. Apple si u Samsungu objednal velké množství ohebných displejů

Samsung se poslední dobou ukazuje jako technologický lídr, který hodlá posunout celý segment mobilní elektroniky o pořádný kus dopředu. Jde především o jeho skládací smartphony a zejména poslední novinku Samsung Galaxy Z Fold 2, nad kterou musí zaplesat srdce každého nadšence do moderních technologií.

Podle nejnovějších zpráv však Samsung hodlá svou technologii flexibilních OLED panelů nabídnout i dalším výrobcům. Konkrétně má jihokorejský gigant poskytnout vzorky nejnovějších skládacích displejů společnosti Apple, která hodlá zkoumat jejich potenciál pro budoucí iPhony. S touto informací vyrukoval jako první twitterový účet Ice Universe, který se v minulosti již několikrát ukázal jako důvěryhodný zdroj s napojením na zákulisí Applu.

Zdroj: Instagram (bat.not.bad)

Údajně má jít o relativně masivní dodávku, kterou si Apple nechal rozprostřít do několika zásilek v průběhu celého roku. Z dalších zdrojů také víme, že Apple již několik vzorků ohebných displejů obdržel v minulém roce. Do uvedení finálního produktu však zbývá ještě spousta času. Podle neoficiálních informací se skládací iPhone či iPad neobjeví dříve jak v druhé polovině příštího roku.

Osobně si však troufám tvrdit, že tento termín je až příliš optimistický. Samotná technologie flexibilních OLED panelů působí stále nevyzrálým dojmem. Apple je navíc pověstný tím, že nové technologie adoptuje teprve v momentě, kdy zcela splňují jeho požadavky. A to v případě konceptu skládacího iPhonu ještě nějaký ten rok určitě potrvá.

Apple však není jediným odběratelem skládacích displejů. Samsung eviduje zájem ze strany dalších výrobců mobilní elektroniky. Lze tedy očekávat, že v horizontu následujících let budou skládací smartphony čím dál běžnějším artiklem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button